دیدار وزیر دفاع آمریکا با محمد بن سلمان -آکا

آکاایران: پنتاگون از دیدار وزیر دفاع این کشور با همتای عربستانی اش و گفت وگو درباره مبارزه با تروریسم و مقابله با ایران خبر داد.
دیدار وزیر دفاع آمریکا با محمد بن سلمان
,آمریکا،جیمز ماتیس،عربستان،محمد بن سلمان,[categoriy]

آکاایران: دیدار وزیر دفاع آمریکا با محمد بن سلمان

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه ای از دیدار جیمز ماتیس، وزیر دفاع این کشور با محمد بن سلمان، جانشین ولی عهد و وزیر دفاع عربستان خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق این بیانیه وزرای دفاع آمریکا و عربستان در این دیدار درباره مبارزه با داعش و تقویت همکاری های نظامی دو کشور گفت وگو کردند.

همچنین در بیانیه مذکور آمده است، دو طرف درباره مقابله با آنچه "فعالیت های ایران در بر هم زدن ثبات منطقه" خوانده می شود، نیز با یکدیگر بحث و گفت وگو کردند.

محمد بن سلمان در این دیدار با تقدیر از روابط "تاریخی" دو کشور عربستان و آمریکا که از 80 سال پیش ادامه دارد، گفت: در طول این سال ها تلاش های مثبتی در حوزه مقابله با چالش های مختلف انجام شد و مراحل تاریخی بسیار مهمی را پشت سر گذاشتیم، در حقیقت چالش های این روزها اولین چالش های پیش روی ما نیستند.

جانشین ولی عهد عربستان در ادامه مدعی شد: ما در منطقه و جهان با چالش بسیار خطرناکی مواجه هستیم و آن هم "فعالیت های ایران با هدف برهم زدن ثبات جهان و حمایت از گروه های تروریستی" است و ما در عربستان در خط مقدم مقابله با این چالش ها قرار داریم!

وی در ادامه این دیدار باز هم مدعی شد: گروه های تروریستی مختلف در جهان اهداف خود در جذب نیرو و ترویج افراط گرایی را ابتدا از عربستان که قبله مسلمانان در آن واقع است، آغاز می کنند و اگر در عربستان موفق شوند، در کل جهان اسلام موفق خواهند شد، از آنجایی که ما هدف اول آنها هستیم، بیش از سایر کشورها با مشکل مواجه بوده و نیازمند همکاری با هم پیمانانمان و در راس آنها آمریکا هستیم.

پیشتر محمد بن سلمان در کاخ سفید با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد.


در این دیدار دو طرف با تاکید بر حمایت از مشارکت استراتژیک دو کشور، به موضوعاتی چون مبارزه با تروریسم و "مقابله با فعالیت های ایران در منطقه" پرداختند.

.

منبع :

دیدار وزیر دفاع آمریکا با محمد بن سلمان گردآوری توسط بخش خبرگزاری اعتدال سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات