سه چهارم رای دهندگان فرانسوی انصراف فیون را می خواهند -آکا

آکاایران: بر اساس یک نظرسنجی سه چهارم رای دهندگان فرانسوی می خواهند فرانسوا فیون، کاندیدای ریاست جمهوری محافظه کاران این کشور از رقابت برای ریاست جمهوری کنار بکشد.
 این نتیجه نشان از آن دارد که رسوایی های مالی که اخیرا گریبان فرانسوا فیون، نخست وزیر سابق فرانسه و کاندیدای ریاست جمهوری محافظه کاران این کشور را گرفته ضربه بدی به وجهه او وارد کرده اند.

به گزارش اعتدال به نقل از خبرگزاری رویترز، فیون بعد از متهم شدن به سواستفاده از بودجه دولتی به دلیل منصوب کردن همسر و فرزندانش در شغلهای غیرواقعی، هدف تحقیقات رسمی قرار گرفته است.

این تحقیقات در عین حال بعد از فاش شدن این که فیون دو دست کت و شلوار با قیمتی بسیار بیشتر از محدود مجاز تعیین شده برای کاندیداهای ریاست جمهوری به عنوان هدیه دریافت کرده، گسترده تر شده است.

فیون 63 ساله که تا چند هفته پیش کاندیدای پیشتاز رقابت ریاست جمهوری فرانسه بود از زمان مطرح شدن این رسوایی ها آرای خود را به رقبای اصلی اش یعنی مارین لوپن از حزب جبهه ملی و امانوئل ماکرون، کاندیدای ریاست جمهوری میانه روی این کشور واگذار کرده است.

نظرسنجی های جدید نشان می دهند که فیون در همان دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه که قرار است در تاریخ 23 آوریل برگزار شود، شکست خواهد خورد.

یک نظرسنجی انجام شده از سوی موسسه اودوکسا که امروز جمعه انتشار یافت نشان داد که از هر 10 رای دهنده فرانسوی حدود 9 نفر عقیده دارند فیون فرد صادقی نیست و حدود سه چهارم رای دهندگان نیز می گویند فیون فردی "متقاعد کننده" یا "مطابق با نگرانی های آنها" نیست.

این نظرسنجی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با پرسش از 1006 فرد انجام گرفته است.

منبع : ایسنا 
.

منبع :

سه چهارم رای دهندگان فرانسوی انصراف فیون را می خواهند

سه چهارم رای دهندگان فرانسوی انصراف فیون را می خواهند گردآوری توسط بخش خبرگزاری اعتدال سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات