دومین روز نشست مخالفان سوریه در ریاض -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دومین روز نشست مخالفان سوریه در ریاض ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: گروه های مخالف دولت سوریه امروز (پنجشنبه) دومین روز از نشست خود را در ریاض، پایتخت عربستان به منظور تدوین متن نهایی بیانیه پایانی این نشست و انتخاب اعضای نوین هیات عالی مذاکرات از سر گرفتند.
دومین روز نشست مخالفان سوریه در ریاض
,ریاض،سوریه،عربستان سعودی,[categoriy]

آکاایران: دومین روز نشست مخالفان سوریه در ریاض

یک منبع شرکت کننده در این نشست به شبکه "العربی الجدید"، گفت: کمیته ای برای نگارش بیانیه پایانی و انجام اصلاحات در پیش نویسی که کمیته مقدماتی آن را آماده کرده، تشکیل می شود.

وی با اعلام اینکه بیانیه این نشست امروز همزمان با پایان کنفرانس منتشر خواهد شد، گفت: امروز اعضای هیات عالی مذاکرات و همچنین توزیع کرسی مخالفان را مشخص می کنیم.

بر اساس این گزارش پیش نویس بیانیه پایانی نشست ریاض 2 که حدود 140 مخالف سوری را در ریاض گردهم آورده است، شامل کلیات بیانیه ریاض 1 است که بر اساس آن هیات عالی مذاکره کنندگان در ریاض اواخر سال 2015 تشکیل شد. متن این پیش نویس بر لزوم پایبندی نیروهای انقلابی و مخالفان به سطح مذاکراتی که جانفشانی های ملت سوریه آن را مشخص کرده است و امکان فراتر رفتن از  مرز آن موجود نیست، تاکید می کند. این پیش نویس همچنین بر این مسئله تاکید دارد که هیات دولت انتقالی می تواند محیط بی طرفی را ایجاد کند که در سایه آن روند انتقالی صورت بگیرد و این مسئله ای است که فاقد کناره گیری اسد از قدرت محقق نمی شود.

پیش نویس بیانیه نهایی این نشست بر لزوم وجود دیدگاه مشترکی تاکید دارد که سوری ها برای راه حل سیاسی بر سر آن توافق دارند.

گروه های مخالف دولت سوریه روز گذشته (چهارشنبه) نخستین روز از نشست دو روزه خود برای تشکیل هیئت مذاکرات در ریاض را آغاز کردند . این هیئت، تیم جدیدی برای شرکت در مذاکرات ژنو انتخاب می کند
.

منبع :

دومین روز نشست مخالفان سوریه در ریاض گردآوری توسط بخش خبرگزاری اعتدال سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات