۳ سناریوی آخرالزمانی برای پایان جهان! -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ۳ سناریوی آخرالزمانی برای پایان جهان! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: نظریه پردازان توطئه ادعا کرده اند در ۱۹ نوامبر یک شی بزرگ سیاره ای به نام نیبیرو (Nibiru) به زمین برخورد کرده و سیاره ما را نابود می کند.
نشریه «نیوزویک» در گزراشی اشاره می کند که پیش بینی دیگری درباره پایان جهان در روز یکشنبه این هفته مطرح شده است.

به گزارش اعتدال، این نشریه می نویسد نظریه پردازان توطئه ادعا کرده اند  در ۱۹ نوامبر یک شی بزرگ سیاره ای به نام نیبیرو (Nibiru) به زمین برخورد کرده و سیاره ما را نابود می کند. 

نیوزویک می نویسد مسلما هیچ دلیلی موجود نیست که این ادعا را باور کنیم. با این حال، ترس بشر از نابودی ابدی زمین همواره وجود داشته است. نیوزویک با لحنی طنزآمیز می نویسد اگرچه جهان احتمالا هنوز در تاریخ ۲۰ نوامبر وجود خواهد داشت اما سه سناریو وجود دارند که در صورت وقوع آن ها زمین واقعا از بین خواهد رفت:
 
ابرآتشفشان پارک ملی یلواستون 

وقوع آتشفشان یلواستون در امریکا همواره موضوعی برای داستان های آخرالزمانی بوده است. با این حال، «کریستی تیل» زمین شناس به نیوزویک می گوید که گمان می کند جنبه ای از واقعیت در این باره وجود داشته باشد. 

به نظر می رسد ترس اصلی از فوران این ابر آتشفشان جذب خاکستر ناشی از آن در زمین باشد. البته انجمن زمین شناسی امریکا نظارت بر یلواستون را برعهده دارد و سطح هشدار نسبتا کمی درباره احتمال وقوع این ابرآشتفشان و فوران آن وجود دارد. 


جنگ هسته ای 

همان طور که «پیتر بینارت» می نویسد ترس از جنگ تمام عیار هسته ای از نسلی که بحران موشکی کوبا و جنگ سرد را دیده بوند به نسل های بعدی منتقل شدند. 

قدرت های هسته ای اما آن گونه که بینارت می گوید به ندرت درگیر جنگ های مستقیم نظامی با یکدیگر شده اند. صرفنظر از جنگ سرد میان امریکا و شوروی تنها سابقه کوتاهی از درگیری غیر نظامی میان چین و روسیه در سال ۱۹۶۹ و هند و پاکستان در سال ۱۹۹۹ را شاهد بودیم. یک جنگ هسته ای به معنای تبادل تسلیحات هسته ای میان دو کشور هرگز روی نداده است. با این حال، لفاظی های اخیر ترامپ علیه کره شمالی وضعیت را غیر قابل پیش بینی کرده است. 

سیارک غول پیکر 

حتی اگر سیارک ها به زمین نیز برخورد کنند تقریبا تمام زندگی بر روی زمین نابود نخواهد شد. البته این موضوع پیامدهایی را پیشتر داشته است از جمله انقراض جمعی دایناسورها. تحقیقات تازه اما نشان می دهند که سیارک ها تنها ۱۳ درصد سبب نابودی دایناسورها شده بودند. ناسا سال گذشته اقداماتی را برای آماده شدن در برابر امکان برخورد احتمالی سیارک ها به زمین انجام داده است. 
.

منبع :

۳ سناریوی آخرالزمانی برای پایان جهان!

۳ سناریوی آخرالزمانی برای پایان جهان! گردآوری توسط بخش خبرگزاری اعتدال سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات