یک پرس چلوکباب ۱۰۰۰ تومان! -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد یک پرس چلوکباب ۱۰۰۰ تومان! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: رییس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپزندگان مشابه ضمن هشدار نسبت به مصرف اسانس ها و طعم دهنده های سرطان زا در واحدهای غیرمجاز، گفت: حتی دنبه و چربی کیلویی ۱۳ هزار تومان است، حال چگونه می شود که گوشتی به نام گیاهی و به اسم استاندارد به قیمت ۷۰۰۰ تومان وارد بازار می شود که با هر کیلوی آن می توان ۱۰ سیخ کباب تهیه کرد که با احتساب برنج هندی و ظرف یکبار مصرف غیراستاندارد، در نهایت هزینه یک پرس چلوکباب حدود هزار تومان می شود!
حسین محمدی اظهار کرد: به هیچ عنوان به فروش غذاهای ارزان و ارزان فروشی انتقاد نداریم، اما با آشغال فروشی مخالفیم. اکنون تمام شهر تهران مانند سوپرمارکت پر از داروخانه شده است که اگر ریشه این بیماری ها را در نظر بگیریم به مواد غذایی می رسد.

وی ادامه داد: غذا می تواند داروی ما باشد، اما اکنون ۱۶ مدل اسانس وارد بازار شده و در غذاهای مختلف از اسانس هایی با طعم برنج ایرانی، زعفران، روغن کرمانشاهی و مواردی از این دست استفاده می شود.

 رییس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپزندگان مشابه در عین حال اظهار کرد: این اسانس ها در بسیاری موارد در غذاهایی که با قیمت های ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان به فروش می رسند، مورد استفاده قرار می گیرد که جای تاسف بسیار دارد.

محمدی افزود: اکنون حتی قیمت دنبه و چربی حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان است، حال چگونه می شود که گوشتی به نام گیاهی و به اسم استاندارد و با قیمت ۷۰۰۰ تومان وارد بازار می شود و با هر کیلوی آن می توان ۱۰ سیخ کباب کوبیده تهیه کرد!؟

وی ادامه داد: حال اگر برنج هندی هم به این کباب اضافه و با ظروف یکبار مصرف غیراستاندارد جمع شوند، در نهایت هزینه یک پرس چلوکباب حدود ۱۰۰۰ تومان خواهد شد و عده ای این چلوکباب را به قیمت ۳۰۰۰ تومان به فروش می رسانند، اما باید توجه داشت این نوع غذاها مشکلات و بیماری های متعددی برای مردم به همراه خواهند داشت. برهمین اساس درخواست ما آن است که افراد غذای بی کیفت و ارزان خریداری نکرده و سراغ واحدهای فاقد مجوز نروند.

رییس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپزندگان مشابه در ادامه گفت: این نوع محیط ها به واسطه آنکه نظارت روی کارشان صورت نمی گیرد می توانند به هر شکل کار کنند؛ بدین ترتیب ممکن است هر کارگری در این واحدها فعالیت کند و انواع باکتری ها و بیماری ها در محیط وجود داشته باشد. اصلا چگونه می شود که یک پیتزا به قیمت ۵۰۰۰ تومان به فروش می رسد؟ به هر حال باید مردم دقت دارا باشند که در تهیه غذاهای خود از مراکز مجاز استفاده کنند و بدانند که هیچ گاه گرانی بی علت و ارزانی بی حکمت نیست.

وی با بیان این که اکنون اصناف، اماکن و تعزیرات و همچنین وزارت بهداشت در شناسایی و برخورد با واحدهای متخلف تلاش بسیار دارند، توضیح داد: با وجود تمام نظارت ها متاسفانه مردم استقبال خوبی از این واحدها دارند و براین اساس واحدهای غیر بهداشتی و غیرمجاز مانند قارچ سبز می شوند، حتی براساس این شرایط گاه شاهدیم که برخی از جگرکی ها که حق فروش کباب ندارند آنچه از خرده های دل، جگر و سنگدان باقی می ماند چرخ کرده و به عنوان کباب کوبیده می فروشند.
.

منبع :

یک پرس چلوکباب ۱۰۰۰ تومان!

یک پرس چلوکباب ۱۰۰۰ تومان! گردآوری توسط بخش خبرگزاری اعتدال سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات