.

امضای ۴۰ قانونگذار حزب می برای برکناری او -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد امضای ۴۰ قانونگذار حزب می برای برکناری او ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: چهل تن از اعضای پارلمان انگلیس از حزب محافظه کار ترزا می با امضای نامه ای برای برکناری او از رهبری حزب و به تبع آن برکناری از نخست وزیری، موافقت کرده اند.
روزنامه ساندی تایمز گزارش داد، چهل تن از اعضای پارلمان انگلیس از حزب محافظه کار ترزا می با امضای نامه ای برای برکناری او از رهبری حزب و به تبع آن برکناری از نخست وزیری، موافقت کرده اند.

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری رویترز، این تعداد نماینده در واقع هشت قانونگذار کمتر از آن چیزی است که برای به جریان انداختن رقابت درون حزبی با هدف تعیین مجدد رهبر لازم است؛ در صورت به حدنصاب رسیدن امضاها ترزا می، نخست وزیر انگلیس از کار کنار گذاشته می شد و یک محافظه کار دیگر جای او را می گرفت.

ترزا می از زمان برگزاری انتخابات زودهنگام در هشتم ژوئیه که فکر می کرد بتواند مجددا اکثریت مطلق را در دست بگیرد ولی ناکام ماند، برای تاکید بر اختیارات خود تقلا می کند. از دست دادن کرسی ها پارلمانی اعتماد اعضای محافظه کار را به ترزا می خدشه دار کرد.

دولت می که بر سر چگونگی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا دچار اختلاف شده و با چندین مورد رسوایی وزیرانش روبرو شده، هنوز نتوانسته است بر شرایط سیاسی آشفته که موضع لندن را در مذاکرات بریگزیت تضعیف می کند، سیطره یابد.

به گزارش ایسنا،پیش از این تلاش برای برکنار کردن ترزا می پس از سخنرانی فاجعه بار او در کنفرانس سالانه حزب محافظه کار ناکام ماند اما بسیاری از محافظه کاران همچنان از عملکرد نخست وزیرشان ناراضی ماندند و صحبت ها درباره رقابت درون حزبی برای تعیین رهبر از بین نرفت.
.

منبع :

امضای ۴۰ قانونگذار حزب می برای برکناری او

امضای ۴۰ قانونگذار حزب می برای برکناری او گردآوری توسط بخش خبرگزاری اعتدال سایت آکاایران
تبلیغات