آخرین وضعیت صدور حکم همدستان بابک زنجانی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آخرین وضعیت صدور حکم همدستان بابک زنجانی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: رئیس کل دادگستری استان تهران می گوید حکم متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی، در موعد مقرر قانونی صادر می شود.
 غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به این سوال که آیا حکم حمید فلاح هروی و مهدی شمس دو تن از متهمان پرونده نفتی که پیشتر به اعدام محکوم شده بودند اما حکم شان در دیوان عالی کشور نقض شد، صادر شده است یا خیر اظهار کرد: رسیدگی به پرونده این افراد در دادگاه انقلاب پایان یافته اما هنوز حکم صادر نشده است.

 به گفته رئیس کل دادگستری استان تهران، قطعاً دادگاه در موعد مقرر قانونی مبادرت به صدور حکم در این پرونده می کند.

اسماعیلی همچنین درباره پرونده علیرضا دلپذیر حالت منفرد و اینکه آیا تحقیقات این پرونده پایان یافته یا خیر اظهار کرد: هنوز کیفرخواست این پرونده صادر نشده و تحقیقات ادامه دارد.

 شمس زاده و فلاح هروی، متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی هستند که پیشتر به همراه بابک زنجانی در شعبه 15 دادگاه انقلاب محاکمه و به اعدام محکوم شدند اما حکم اعدام این دو نفر در دیوان عالی کشور تأیید نشد.

پرونده متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی برای رسیدگی مجدد به شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به عنوان شعبه هم عرض ارجاع شد و نهایتاً با برگزاری 15 جلسه، محاکمه شمس زاده و فلاح هروی پایان یافت.

قاضی مقیسه در جلسه آخر محاکمه متهمان که روز سه شنبه هفته گذشته بود، گفت که طی یک هفته، حکم را صادر خواهد کرد.
.

منبع :

آخرین وضعیت صدور حکم همدستان بابک زنجانی

آخرین وضعیت صدور حکم همدستان بابک زنجانی گردآوری توسط بخش خبرگزاری اعتدال سایت آکاایران
تبلیغات