.
آکاایران: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

داعش مدعی هک «فیس بوک» شد!/ تهدید «زاکربرگ» با انتشار چند تصویر

آکاایران: داعش مدعی هک «فیس بوک» شد!/ تهدید «زاکربرگ» با انتشار چند تصویر

اعضای گروه تروریستی داعش با انتشار عکس‌هایی ساختگی، سر بریده رئیس فیس‌بوک "مارک زاکربرگ" را به تصویر کشیدند و نوشتند: برو به جهنم مارک!

به گزارش آکاایران: به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه میرر، گروهی متشکل از حامیان سایبری داعش اقدام به انتشار تصاویر ساختگی دلخراشی کرده‌اند. در پوستر تبلیغاتی آنها، واژه "هک شد" روی نشان فیس‌بوک خورده است. یک شرکت امنیت سایبری به دیلی استار گفت، تهدیدهای مذکور بخشی از موج عملیات‌های ترور آنلاین از سوی "خلافت سایبری متحد" است. این تشکیلات ترکیبی از گروه‌های حامی داعش است که با یکدیگر همکاری دارند.

گفته می‌شود تروریست‌های داعشی عملیات‌های هکری خودشان را که بخشی از کمپین "عملیات جهانی" آنهاست افزایش داده‌اند. وب‌سایت اطلاعاتی "سایت" ماه گذشته گزارش داد که این گروه وابسته به داعش با تعدادی از حساب‌های کاربری کار می‌کند. این گروه در بخشی از کمپین آنلاین مدعی شد که با موفقیت شماری از حساب‌های کاربری فیس‌بوک را هک کرده است.

براساس گزارش‌ها، چندین وب‌سایت هدف حمله قرار گرفته است اما ظاهرا فیس‌بوک با بزرگترین تهدید روبروست. به گفته یک شرکت امنیت سایبری، تصور می‌شود که داعش به تلافی سانسور گروه‌ها و پیام‌های حامی داعش در حال هدف گرفتن فیس‌بوک باشد و در کل اینکه، داعش فیس‌بوک را به عنوان یک نماد غربی می‌شناسد.

.

منبع : entekhab.ir

گردآوری توسط بخش خبرگزاری انتخاب سایت آکاایران
تبلیغات