.

مرکل: مسئولیت چندقطبی شدن فضای آلمان را به عهده می گیرم -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مرکل: مسئولیت چندقطبی شدن فضای آلمان را به عهده می گیرم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

صدراعظم آلمان امروز در سخنانی ضمن رد هرگونه خطا در مبارزات انتخاباتی خود در عین حال تأکید کرد که شخصاً مسئولیت چندقطبی شدن سیاست در کشور را به عهده می گیرم.

به گزارش آکاایران: به گزارش انتخاب به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان امروز در سخنانی اعلام کرد که شخصاً مسئولیت چندقطبی شدن سیاسی در آلمان را می پذیرد. وی تأکید کرد: این تحول در کشور به شخص من مربوط است و البته این کاملاً واضح است.

مرکل: مسئولیت چندقطبی شدن فضای آلمان را به عهده می گیرم
,آنگلا مرکل،آلمان،صدراعظم,[categoriy]

آکاایران: مرکل: مسئولیت چندقطبی شدن فضای آلمان را به عهده می گیرم

 وی که امروز در نشست رهبران حزب دموکرات مسیحی در برلین سخن می گفت از سیاست مهاجرت و پناهندگی خود دفاع کرده و آن را درست دانسته گفت: دولت آلمان در سیاست مهاجران و پناهندگی یک تحول بزرگ را شکل داده است، اما هنوز کارهای زیادی را پیشِ رو داریم.

مرکل مبارزات انتخاباتی خود را خوب ارزیابی کرده گفت نمی تواند موردی را بشناسد که باید به گونه ای دیگر رفتار می کرد. وی با وجود ریزش بالای آراء حزبش در این انتخابات پارلمانی تأکید کرد که هیچ گونه خطایی در مبارزات انتخاباتی خود انجام نداده است.

وی همچنین حدس و گمان ها درباره برگزاری انتخابات مجدد را رد کرد.

مرکل در پاسخ به این پرسش که چگونه می خواهد با نفرت و خشم  برخی انسان ها علیه خود که در بعضی برنامه های انتخاباتی اش دیده می شد برخورد کند، گفت: حزب دموکرات مسیحی برای این افراد یک پیشنهاد دارد. پاسخ باید این باشد که مستقیماً به سمت این انسان ها برویم و به دنبال گفتگو با آنها باشیم. اما باید به این مسئله توجه داشته باشیم که برخی انسان ها هستند که نمی خواهند گوش بدهند اما همچنین این هم به دموکراسی تعلق دارد.

بعد از ریزش شدید آراء احزاب متحد مسیحی و موفقیت چشمگیر حزب افراطی آلمان در انتخابات پارلمانی در اتحادیه احزاب متحد مسیحی اختلافاتی در این باره شکل گرفته است که چگونه باید انتخاب کنندگانی را که به سوی این حزب افراطی روی آورده اند دوباره جذب کرد.

مرکل همچنین امروز اعلام کرد که می خواهد با احزاب سبز، لیبرال دموکرات و همچنین سوسیال دموکرات درباره تشکیل یک دولت گفتگو کند. به گفته وی این بسیار مهم است که آلمان همچنین در آینده یک دولت پایدار داشته باشد.

حزب سوسیال دموکرات اعلام کرده است که می خواهد به اپوزیسیون بپیوندد و تمایلی برای تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ ندارد.

مرکل همچنین هر گونه همکاری با حزب افراطی جایگزینی برای آلمان را رد کرد.

بر اساس نتایج رسمی موقتی که صبح زود امروز و بعد از شمارش همه آراء 299 حوزه انتخاباتی آلمان اعلام شده است در نوزدهمین انتخابات پارلمانی آلمان احزاب متحد مسیحی آلمان (حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی) 33 درصد آراء، حزب سوسیال دموکرات، 20.5 درصد آراء و حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم با کسب 12.6 درصد آراء سومین حزب قدرتمند آلمان شد.

به این ترتیب اتحادیه احزاب متحد مسیحی بعد از شمارش آراء همه حوزه های اخذ رأی با وجود ریزش آراء قابل توجهی که نسبت به دور قبلی انتخابات پارلمانی داشت قدرتمندین حزب در انتخابات پارلمانی سال 2017 شد.

حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم با کسب 12.6 درصد آراء برای اولین بار به پارلمان آلمان راه یافت.

حزب لیبرال دموکرات آلمان هم بعد از شکست در دور قبلی انتخابات پارلمانی و عبور نکردن از مانع 5درصدی برای ورود به پارلمان، این بار با کسب 10.7 درصد آراء دوباره به پارلمان راه یافت. حزب چپ هم 9.2 درصد آراء و سبزها نیز 8.9 درصد آراء شهروندان را در این دور انتخابات کسب کردند.

مشارکت شهروندان در این دور انتخابات 75 درصد و بالاتر از دور قبلی انتخابات پارلمانی در سال 2013 بود.

 به این ترتیب نتایج رسمی موقتی انتخابات پارلمانی آلمان نشان می دهد که اتحادیه احزاب متحد مسیحی قوی ترین فراکسیون است و 246 کرسی پارلمان را دریافت می کند. از حزب سوسیال دموکرات 153 نماینده به پارلمان راه خواهد یافت و بعد از آن حزب افراطی جایگزینی برای آلمان به عنوان سومین حزب قدرتمند 94 کرسی پارلمان را تصاحب خواهد کرد. لیبرال دموکرات ها هم 80 کرسی، سبزها 67 کرسی و چپ ها هم 69 کرسی پارلمان را تصاحب می کنند.

.

منبع :

مرکل: مسئولیت چندقطبی شدن فضای آلمان را به عهده می گیرم گردآوری توسط بخش خبرگزاری انتخاب سایت آکاایران
تبلیغات