سردار صفوی: همه پرسی کردستان توطئه آمریکا پس از شکست داعش است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سردار صفوی: همه پرسی کردستان توطئه آمریکا پس از شکست داعش است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشاور عالی مقام معظم رهبری معتقد است همه پرسی کردستان توطئه نوین آمریکاست که پس از شکست داعش کلید خورده است.
سردار صفوی: همه پرسی کردستان توطئه آمریکا پس از شکست داعش است
,اقلیم کردستان،همه پرسی،سردار صفوی،عراق،آمریکا,[categoriy]

آکاایران: سردار صفوی: همه پرسی کردستان توطئه آمریکا پس از شکست داعش است

به گزارش انتخاب، صفوی  پس از مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس که در دانشگاه خوازرمی  برگزار شد، در جمع خبرنگاران  و در پاسخ به اینکه همه پرسی کردستان چه تبعاتی می تواند برای منطقه داشته باشد گفت:  این یک سیاست ایجاد تنش و بحران در منطقه به صورت بلند مدت است .

به گزارش آکاایران: وی افزود: پارلمان و دولت مرکزی عراق قطعا با این مساله برخورد خواهند داشت و دولت ترکیه نیز که 20 میلیون کرد دارد به این جواب خواهد داد.

وی در خصوص مواضع ایران نیز گفت: راه های هوایی بسته شده و امیدواریم چهار کشور همسایه عراق مرزهای زمینی خود را به روی عراق ببندند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری ادامه داد: تصور من بر این است که پس از شکست داعش این توطئه نوین صهیونیست ها و آمریکاست  که بیش از همه مردم کرد از آن متضرر خواهند شد.

صفوی با بیان اینکه ما  بیش از ۵۰ سال از کردهای عراق حمایت کردیم، تصریح کرد:  همه پرسی کردستان یک خیانت به ملت کُرد حتی کردهای عراق است که یک شخص می خواهد خود را به عنوان رهبر و یا رئیس جمهور کشوری که هنوز معلوم نیست معرفی کند.

وی ادامه داد: امید من این است که مردم کرد منطقه، و دولت های ترکیه، ایران، عراق و سوریه با این توطئه مقابله کنند.

صفوی در ادامه به سخنان ترامپ در سازمان ملل اشاره و اعلام کرد: حرف های ترامپ حرف هایی غیرعقلانی، غیر خردمندانه، ابلهانه و نشان دهنده شخصیتی ناپایدار است، این فرد از نظر روحی و روانی نرمال نیست.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در پایان گفت: امیدوارم مردم آمریکا تحمل چهارساله این شخص را نداشته باشند.

.

منبع :

سردار صفوی: همه پرسی کردستان توطئه آمریکا پس از شکست داعش است گردآوری توسط بخش خبرگزاری انتخاب سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات