برنی سندرز: عربستان هم پیمان آمریکا نیست -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد برنی سندرز: عربستان هم پیمان آمریکا نیست ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته
Notice: Undefined index: menuname in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/havades-akhbar/includes/content.php on line 511
از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برنی سندرز، سناتور دموکرات آمریکایی و رقیب سابق هیلاری کلینتون در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال 2016 در مصاحبه ای با وب سایت چپ گرای "اینترسپت" تاکید کرد، آمریکا در اشغال کرانه باختری با اسرائیل همدست است.
به گزارش ایسنا، به نقل از اینترسپت، برنی سندرز در این مصاحبه گفت: آمریکا باید در منازعه میان اسرائیل و فلسطین نقش منصفانه و بی طرفانه تری را ایفا کند.
به گزارش آکاایران: وی اظهار کرد: می توان تحت شرایطی در این منازعه اقدام به کاهش کمک نظامی 3.1 میلیارد دلاری سالانه آمریکا به اسرائیل کرد که در راستای بسته کمک نظامی عظیم 38 میلیارد دلاری به اسرائیل است.
سندرز در این باره افزود: آمریکا در اشغال کرانه باختری از جانب اسرائیل، همدست است اما در عین حال اسرائیل در این مناقشه تنها طرف مقصر محسوب نمی شود.
سندرز در گذشته نیز علنا خواهان پایان اشغالگری های اسرائیل علیه اراضی فلسطینی شده بود.
با این حال او اخیرا با درخواست های تحریم اسرائیل نیز مخالفت کرد و با امضای نامه ای که از سوی کل سنای آمریکا تصویب شد، سازمان ملل را به خاطر آنچه که "غرض ورزی علیه اسرائیل" خواند، محکوم کرد.
سندرز در این مصاحبه گفت: آمریکا در روابط فلسطین با اسرائیل باید نقش بسیار بی طرفانه تری ایفا کند اما در حال حاضر چنین چیزی مطرح نیست.
او در پاسخ به این سوال که کاهش کمک نظامی به اسرائیل را مدنظر قرار می دهد، جواب مثبت داده و توضیح داد: اعتبارات آمریکا نقش بسیار مهمی ایفا می کند و من دوست دارم که افراد در خاورمیانه پشت میز مذاکره با دولت آمریکا نشسته و بررسی کنند که چطور کمک های آمریکا می تواند باعث نزدیک شدن مردم به یکدیگر شود نه اینکه تنها جنگ تسلیحاتی در منطقه ایجاد کنند.
وی افزود: من فکر می کنم پتانسیلی خارق العاده برای آمریکا وجود دارد تا به مردم فلسطین در بازسازی نوار غزه و دیگر مناطق کمک کند و به طور همزمان از اسرائیل نیز تقاضا کند تا در چارچوب منافع خودش با دیگر کشورها در زمینه مسائل محیط زیستی همکاری کنند.
برنی سندرز در عین حال از سیاست خارجی آمریکا در قبال عربستان نیز شدیدا انتقاد کرد و گفت: من فکر می کنم یکی از حوزه های سیاست خارجی آمریکا که باید در آن تجدیدنظر صورت گیرد موضع ما در قبال ایران و عربستان است. آمریکا به هر دلیل که البته از نظر من برخی از این دلایل مرتبط با کلمه سه حرفی "نفت" هستند، این حقیقت را که عربستان یک کشور به طرز باورنکردنی ضد دموکراتیک است و نقش بسیار بدی در سطح بین المللی ایفا کرده، مورد بی اعتنایی قرار داده است. این در حالی است که ما بارها طرف آنها را گرفته ایم اما در قبال ایران که به نوبه خودش انتخابات برگزار می کند و جوانانش حقیقتا خواهان ارتباط هستند، ما آنها را سرکوب می کنیم.
سندرز ادامه داد: لازم به ذکر نیست که بسیاری از بمب گذاران 11 سپتامبر اهل عربستان بودند و مهمتر از آن از نظر من این است که آنها به تامین مالی مدارس اسلامی و ترویج دکترین شدیدا افراطی وهابی در بسیاری از کشورهای جهان ادامه می دهند. آنها در همین راستا از مساجد و مدارس اسلامی مربوط به آنها حمایت کرده و به نفرت دامن می زنند.
با این حال سندرز گفت: یکسری "نگرانی های مشروع" درباره سیاست خارجه ایران وجود دارد اما آمریکا باید در تعامل با حکومت های مذهبی در ریاض و تهران رویکرد "بی طرفانه" در پیش بگیرد.
برنی سندرز در پاسخ به اینکه عربستان هم پیمان آمریکا است، پاسخ داد: آیا من آنها را یک هم پیمان درنظر می گیرم؟ من آنها را یک کشور غیردموکراتیک در نظر می گیرم که اقدام به حمایت از تروریسم در سراسر جهان کرده و از تروریسم حمایت مالی کرده اند، بنابراین نمی توان آنها را هم پیمان آمریکا در نظر بگیرم و باید گفت خیر، آنها هم پیمان آمریکا نیستند.
.

منبع :

برنی سندرز: عربستان هم پیمان آمریکا نیست

برنی سندرز: عربستان هم پیمان آمریکا نیست گردآوری توسط بخش خبرگزاری انتخاب سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات