رسانه های چینی: ناوهای آمریکایی قوانین دریایی را رعایت نکرده و رفتار متکبرانه دارند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رسانه های چینی: ناوهای آمریکایی قوانین دریایی را رعایت نکرده و رفتار متکبرانه دارند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رسانه های چینی در تحلیل هایی رفتار خدمه ناوگان دریایی آمریکا در منطقه را مغایر با قوانین تردد دریایی برشمردند.
به گزارش انتخاب، حادثه مرگبار تصادم ناوشکن نیروی دریایی آمریکا در سواحل سنگاپور با یک نفتکش، مورد انتقاد شدید رسانه های چینی قرار گرفت.
به گزارش آکاایران: به نوشته «دیفنس ولد» جدیدترین حادثه در این زمینه تنها دو ماه پس از آن رخ داد که ناو آمریکایی «فیتز جرالد» و کشتی باربری فیلیپین در آب های تقریبا سواحل ژاپن باهم برخورد کردند و این حادثه موجب کشته شدن هفت ملوان آمریکایی شد.
«گلوبال تایمز» رسانه دولتی چین در این زمینه نوشت: نیروی دریایی آمریکا در منطقه آسیا و اقیانوس آرام رفتاری متکبرانه دارد و رعایت حال کشتی های تجاری بزرگ را نداشته و اقدام های پیشگیرانه اجرا نمی کند و این مسئله منجر به بروز حوادث جدی می شود.
«چاینا دیلی» از دیگر رسانه های چین نیز در همین رابطه نوشت: کشتی های جنگی آمریکا فاقد رعایت قوانین تردد دریایی و با سهل انگاری خدمه خود حرکت می کنند و بدین طریق مانع افزایش حضور کشتی ها در آب های آسیا می شوند.
گلوبال تایمز در بخش دیگر انتقاد خود از حضور نیروی دریایی آمریکا در منطقه نوشت: دو برخورد شدید در عرض دو ماه نشان می دهد که سطح آمادگی جنگی و مدیریت نظامی نیروی دریایی آمریکا کاهش یافته است.
وبگاه دیفنس ولد در خاتمه نوشت: نیروی دریایی آمریکا در تحقیقات خود در این زمینه بدین نتیجه رسید که برخورد ناوشکن یو اس اس مک کین ناشی از ضعف مهارت در دریانوردی و دیده بانی بوده و به همین دلیل  ناخدا و دو افسر ارشد دیگر این ناوشکن از سمت های خود عزل شدند.
برخی وبگاه های آمریکایی به احتمال رخنه اینترنتی چین به ناوگان هفتم دریایی آمریکا اشاره کرده بودند.
.

منبع :

رسانه های چینی: ناوهای آمریکایی قوانین دریایی را رعایت نکرده و رفتار متکبرانه دارند

رسانه های چینی: ناوهای آمریکایی قوانین دریایی را رعایت نکرده و رفتار متکبرانه دارند گردآوری توسط بخش خبرگزاری انتخاب سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات