تشدید اختلافات بین برلین و آنکارا/ درخواست اردوغان از آلمانی های ترکیه ای تبار -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تشدید اختلافات بین برلین و آنکارا/ درخواست اردوغان از آلمانی های ترکیه ای تبار ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
واحد مرکزی خبر نوشت: رئیس جمهور ترکیه از آلمانی های ترکیه ای تبار خواست در انتخابات پارلمانی آتی به احزاب دموکرات مسیحی آلمان، سوسیال-دموکرات آلمان و سبزها رأی ندهند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان روز جمعه مداخله رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مبارزات انتخابات پارلمانی آلمان را محکوم کرد.
به گزارش آکاایران: رئیس جمهور ترکیه روز جمعه از آلمانی های ترکیه ای تبار خواست در انتخابات پارلمانی ماه سپتامبر به احزاب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان (CDU) ، سوسیال-دموکرات آلمان (SPD) و سبزها رأی ندهند و آنها را دشمن ترکیه خواند.
وزیر امور خارجه آلمان که از حزب سوسیال-دموکرات آلمان است، در گفتگویی با نشریات داخلی این کشور گفت: « این یک دخالت استثنایی در حاکمیت کشور ماست.»
وی افزود: « این مداخله اردوغان در مبارزات انتخاباتی نشان می دهد که وی می خواهد پیش از انتخابات 24 سپتامبر مردم را رو در روی یکدیگر قرار دهد.»
.

منبع :

تشدید اختلافات بین برلین و آنکارا/ درخواست اردوغان از آلمانی های ترکیه ای تبار

تشدید اختلافات بین برلین و آنکارا/ درخواست اردوغان از آلمانی های ترکیه ای تبار گردآوری توسط بخش خبرگزاری انتخاب سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات