.

چشم انداز مثبت صندوق بین المللی پول برای رشد جهانی اقتصاد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چشم انداز مثبت صندوق بین المللی پول برای رشد جهانی اقتصاد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته اقتصاد آنلاین از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

چشم انداز مثبت صندوق بین المللی پول برای رشد جهانی اقتصاد
,صندوق بین المللی پول,آمریکا,تجارت جهانی,[categoriy]

آکاایران: چشم انداز مثبت صندوق بین المللی پول برای رشد جهانی اقتصاد

آکاایران: صندوق بین المللی پول روز دوشنبه چشم انداز رشد جهانی اقتصاد در سال نوین میلادی را مثبت ارزیابی و به بهبود وضعیت اقتصادی در اروپا و آسیا اشاره کرد.

به گزارش آکاایران: به گزارش آسوشیتدپرس، براساس این گزارش، این نهاد همچنین پیش بینی کرد که کاهش مالیات ها در آمریکا به اقتصاد این کشور رونقی کوتاه مدت بخشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، صندوق بین المللی پول از رشد جهانی اقتصاد به میزان سه ممیز هفت دهم درصد در سال 2017 خبر داد که بیشترین رشد سالانه از سال 2011 است. این صندوق همچنین میزان رشد جهانی اقتصاد را برای سال 2018 و 2019، سه ممیز 9 دهم درصد برآورد کرد.

در این میان، تجارت جهانی در آینده طبق گزارش این صندوق، افزایش می یابد و مصرف کنندگان از دلگرمی و اطمینان بیشتری برخوردار می شوند.

پیش بینی صندوق بین المللی پول برای رشد اقتصادی آمریکا در سال جاری دو ممیز هفت دهم درصد از رقم دو ممیز سه دهم درصدی سال 2017 است. این نهاد دلیل این رشد را افزایش سرمایه گذاری در آمریکا به دلیل مزیت بردن از محل کاهش نرخ مالیات ها برشمرد.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی در همین ارتباط آورد: صندوق بین المللی پول میزان رشد اقتصادی در خاورمیانه، شمال آفریقا، افغانستان و پاکستان را سه ممیز شش دهم درصد در سال 2018 و سه ممیز پنج دهم درصد در سال 2019 اعلام کرد.

این نهاد یادآور شد که بهای نفت از ماه اوت تا ماه اکتبر سال گذشته میلادی (مرداد تا آبان سال 1396)، 20 درصد افزایش یافت.

با این حال، رشد اقتصادی در کشورهای وابسته به نفت حاشیه خلیج فارس به دلیل کاهش شدید درآمدهای نفتی، سقوط کرده است.

.

منبع :

چشم انداز مثبت صندوق بین المللی پول برای رشد جهانی اقتصاد گردآوری توسط بخش خبرگزاری اقتصاد آنلاین سایت آکاایران
تبلیغات