.

آغاز تولید BP در میدان گازی خزای عمان -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آغاز تولید BP در میدان گازی خزای عمان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آغاز تولید BP در میدان گازی خزای عمان
,میدان گازی خزای عمان,شرکت BP,[categoriy]

آکاایران: آغاز تولید BP در میدان گازی خزای عمان

آکاایران: شرکت BP تولید در میدان گازی خزان در عمان که ششمین و بزرگترین پروژه از هفت پروژه بالادستی نوین این غول نفتی است که قرار است سال میلادی جاری آغاز شوند را شروع کرد.

به گزارش آکاایران: به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، انتظار می‌رود این هفت پروژه در معادل ۸۰۰ هزار بشکه در روز تولید که BP انتظار دارد تا سال ۲۰۲۰ افزوده شود،  تاثیر قابل توجهی دارا باشند.

این غول نفتی انگلیسی اعلام کرد انتظار می‌رود حدود ۳۰۰ چاه در دوران فعالیت میدان خزان حفر شود و دو فاز برنامه ریزی شده، حدود ۱۰.۵ تریلیون فوت مکعب از منابع گازی قابل برداشت را توسعه خواهند داد.

شرکت BP که از سال ۲۰۰۷ در بخش بالادستی عمان حضور داشته، با ۶۰ درصد سهم شریک اصلی در این پروژه است. شرکت نفت تولید و اکتشاف عمان ۴۰ درصد سهم دارد.

بر اساس گزارش رویترز، دو شرکت سال گذشته موافقت کردند توافقنامه‌های مجوز را گسترش دهند و زمینه را برای توسعه فاز دوم میدان گازی خزان و افزایش ۵۰ درصدی تولید آن هموار کردند.

یک مقام وزارت نفت و گاز عمان در ژوییه اعلام کرده بود یک کارخانه برای فرآوری گاز میدان خزان در اوایل سپتامبر فعالیتش را آغاز خواهد کرد.

.

منبع :

آغاز تولید BP در میدان گازی خزای عمان گردآوری توسط بخش خبرگزاری اقتصاد آنلاین سایت آکاایران
تبلیغات