.

امضای فایناس ۸میلیارد یورویی با کره جنوبی/ بهبود رتبه اعتباری کشور -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد امضای فایناس ۸میلیارد یورویی با کره جنوبی/ بهبود رتبه اعتباری کشور ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته اقتصاد آنلاین از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

امضای فایناس ۸میلیارد یورویی با کره جنوبی/ بهبود رتبه اعتباری کشور
,بانک مرکزی,ولی الله سیف,روابط بانکی,[categoriy]

آکاایران: امضای فایناس ۸میلیارد یورویی با کره جنوبی/ بهبود رتبه اعتباری کشور

آکاایران: ولی الله سیف

,بانک مرکزی,ولی الله سیف,روابط بانکی,[categoriy]

طبق اعلام رییس بانک مرکزی قرارداد خط اعتباری با اگزیم بانک کره جنوبی به ارزش ۸ میلیارد یورو با تلاش های سازمان سرمایه گذاری خارجی، بانک مرکزی و سیستم بانکی نهایی شده و امروز به امضاء رسید.

به گزارش آکاایران: به گزارش اقتصاد آنلاین، ولی الله سیف رییس بانک مرکزی با انتشار متنی در کانال تلگرام خود توضیحاتی درباره روند فایناس های مالی ارائه داد. متن این نوشته را در ادامه میخوانید:

یکی از مشکلاتی که به واسطه تحریم‌های بین‌المللی برای کشور ایجاد شده بود، متوقف شدن قراردادهای تأمین مالی بین‌المللی (فاینانس) بود. در نتیجه تحریم‌های ظالمانه و غیر مشروع وضع شده علیه کشور، نه تنها ارائه خطوط اعتباری نوین برای تأمین مالی پروژه‌های عمرانی و تولیدی کشور متوقف شد، بلکه بازپرداخت برخی از وام‌های دریافت شده سابق نیز به دلیل از میان رفتن کانال‌های پرداخت، با مشکل و مانع مواجه شد. پس از توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها یکی از اولین اقدامات انجام شده، تسویه تعهدات سابق بود که نتیجه آن را در بهبود رتبه اعتباری کشور مشاهده کردیم.

اکنون و پس از مذاکرات مفصل و طولانی،‌ شاهد این هستیم که قراردادهای نوین تأمین مالی یکی پس از دیگری به ثمر رسیده و نهایی می‌شوند. قرارداد خط اعتباری با اگزیم بانک کره جنوبی به ارزش 8 میلیارد یورو که با تلاش‌های سازمان سرمایه‌گذاری خارجی، بانک مرکزی و سیستم بانکی نهایی شده و امروز به امضاء  رسید، نمونه‌ای از این تلاش‌هاست که منجر به عملیاتی شدن پروژه‌های عمرانی و تولیدی متعددی در کشور خواهد شد و آثار آن در رشد و توسعه اقتصادی کشور، در آینده هر چه بیشتر روشن خواهد شد.

قراردادهای تأمین مالی بلند مدت، نه تنها از جهت آثار مستقیمی که در اجرای پروژه‌های عمرانی و تولیدی کشور و ایجاد اشتغال در کشور می‌گذارند اهمیت دارند، بلکه از بعد مالی و بانکی نیز، نمایانگر تمایل کشورها به برقراری روابط بلند مدت بانکی و نشانه اعتماد بالا میان نظام مالی دو کشور هستند.

گام‌هایی که در سالهای گذشته توسط دولت، یکی پس از دیگری برای گسترش روابط بین‌المللی و اصلاح وضعیت اقتصادی برداشته شد، اگرچه بعضاً با سختی‌ها و ناهمواری‌هایی مواجه بود،‌ اما اکنون به نحو پیوسته‌ای شاهد به ثمر نشستن این تلاش‌ها هستیم و انشاء‌الله این حرکت‌ در آینده نیز تداوم خواهد یافت.

باور دولت تدبیر و امید همواره این بوده است که تلاش در جهت ارتقای رفاه ملت شریف ایران و آبادانی هر چه بیشتر کشور، مهم‌ترین اولویت کلیه کارگزاران نظام است و در این راستا، از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد. امیدوارم که در روزها و ماه‌های آتی،‌ اخبار خوش دیگری نیز در همین راستا به استحضار ملت بزرگوار ایران برسانم.

.

منبع :

امضای فایناس ۸میلیارد یورویی با کره جنوبی/ بهبود رتبه اعتباری کشور گردآوری توسط بخش خبرگزاری اقتصاد آنلاین سایت آکاایران
تبلیغات