آپارتمان های زیرقیمت در بازار مسکن زمستان -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آپارتمان های زیرقیمت در بازار مسکن زمستان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,مسکن,بازار مسکن,[categoriy]

آکاایران: آپارتمان های زیرقیمت در بازار مسکن زمستان

آکاایران: با وجود اینکه در سال های رکود اغلب در بازه زمانی آذر و دی ماه، بازار مسکن سردتر از دیگر اوقات سال بوده است، اما امسال یک آذر استثنایی پس از حدود چهار سال رکود رقم خورد و حجم معاملات مسکن با بیش از ۵۲ درصد رشد نسبت به آذر پارسال همراه شد.

به گزارش آکاایران:  این پاییز استثنایی نوید یک زمستان استثنایی در بازار مسکن را می‌دهد و احتمال اینکه سطح خرید و فروش آپارتمان در این ماه نیز یک رکورد ویژه را رقم بزند، کم نیست. با این وجود برخی از مالکان که تعداد آنها در بازار مسکن اندک هم نیست، با این تصور که متقاضیان خرید مسکن هرگز بازار را ترک نخواهند کرد، قیمت‌های پیشنهادی خود را از هم‌اکنون و قبل از فرارسیدن بازارگرمی شب عید، افزایش داده‌اند.

در فضای کنونی بازار مسکن که مالکان و سازنده‌ها در دی‌ماه که اغلب به دلیل پایین آمدن دمای معاملات، قیمت‌ها ثبات دارد، اصرار دارند که قیمت‌های پیشنهادی خود را افزایش دهند، گروهی از مالکان هم واحدهای خود را پایین‌تر از قیمت آخرین معاملات منطقه عرضه کرده‌اند. به گزارش دنیای اقتصاد، بررسی فایل‌های عرضه شده در موتورهای جست‌وجوی معتبر ملکی حاکی از این است که عمده آپارتمان‌های قیمت مناسب مربوط به ساختمان‌های با سن بنای بیش از ۱۰ سال است و در گروه نوسازها و تازه‌سازها به ندرت و به شکل موردی ممکن است با این‌گونه قیمت‌گذاری مواجه شویم.

برخی از مشاوران املاک بر این باور هستند که چون هنوز قیمت‌های پیشنهادی نوین بسیاری از فروشنده‌های آپارتمان‌های کم‌سن و به‌ویژه نوساز، در معاملات ننشسته است، آپارتمان‌های میانسال و کهنه‌ساز از افزایش قیمت حتی در حد قیمت پیشنهادی به دور مانده‌اند. اما در صورتی که بازار به قیمت‌های نوین نوسازها و تازه‌سازها پاسخ دهد و حجم قابل توجهی از معاملات آتی با این قیمت‌ها صورت گیرد، احتمال رشد قیمت میانسال‌ها و کهنه‌سازها نیز در ماه‌های آینده وجود خواهد داشت.

در عین حال کارشناسان بازار مسکن بر این باور هستند که سازنده‌ها و مالکان با اصرار به افزایش قیمت در دی‌ماه، آن هم در شرایطی که در پاییز امسال یک نوبت افزایش قیمت در بازار مسکن رخ داده است، موجب انصراف برخی از متقاضیان خرید و ترک موقتی بازار توسط آنها تا زمان رفع تلاطم قیمتی می‌شوند.

.

منبع :

آپارتمان های زیرقیمت در بازار مسکن زمستان گردآوری توسط بخش خبرگزاری اقتصاد آنلاین سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات