.

طاعون اینترنتی به شدت در حال گسترش است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طاعون اینترنتی به شدت در حال گسترش است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

طاعون اینترنتی به شدت در حال گسترش است
,بدافزار,ویروس دیجیتالی,[categoriy]

آکاایران: طاعون اینترنتی به شدت در حال گسترش است

آکاایران: بدافزار بات نت (botnet) ریپر تاکنون بیش از یک میلیون دستگاه رایانه را در جهان آلوده کرده و به سرعت در حال گسترش است.

به گزارش آکاایران: به گزارش اسپوتنیک، کارشناسان امنیت سایبری به تازگی بدافزار بات نت (botnet) جدیدی را شناسایی کرده اند که به سرعت در حال گسترش است و بیش از یک میلیون دستگاه را در دنیا آلوده کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، این بدافزار از بدافزار میرای که در سال ۲۰۱۶ باعث آلودگی‌های گسترده‌ای در آمریکا و کشور‌های دیگر شد پیچیده‌تر و خطرناک‌تر است. بدافزار میرای در سال ۲۰۱۶ حدود دو میلیون و پانصد هزار دستگاه الکترونیکی را در سراسر جهان آلوده کرد. این بد افزار بات نت‌هایی ایجاد می‌کرد که انبوهی از ترافیک غیرقابل توقف تولید می‌کرد و باعث از کار افتادن چندین سرویس اینترنتی عمده از قبیل: اسپوتیفای، پی پل و ردیت (Spotify, Paypal and Reddit) شد.

بات نت نوین که ریپر نامیده می‌شود با به کارگرفتن تکنیک‌های پیشرفته هک نرم افزار، به ابزار‌ها و دستگاه‌های غیر ایمن وارد می‌شود و این ورود حتی در شرایطی که گذرواژه‌های دستگاه نیز تغییر کرده است صورت می‌گیرد.

با اینکه ریپر تاکنون هیچ فعالیت مرتبط با حمله محروم سازی از سرویس (DDoS) از خود نشان نداده است، هنوز زود است که درباره مقاصد و اهداف طراحان این بدافزار گمانه زنی کرد. این بد افزار این پتانسیل را دارد که تخریبی به مراتب گسترده‌تر از تخریب میرای ایجاد کند.

.

منبع :

طاعون اینترنتی به شدت در حال گسترش است گردآوری توسط بخش خبرگزاری اقتصاد آنلاین سایت آکاایران
تبلیغات