اتهامات دوباره عربستان علیه ایران -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اتهامات دوباره عربستان علیه ایران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: ایسنا: وزیر خارجه عربستان بار دیگر ایران را به دخالت در امور داخلی دیگر کشورها متهم کرد. به گزارش اسپوتنیک عربی، عادل الجبیر در گفت وگو با بلومبرگ مدعی شد: ایران نقش موذیانه ای در لبنان و ویران گری در سوریه دارد، ایران در امور داخلی عراق، پاکستان و افغانستان دخالت می کند و به گروهک های تروریستی در بحرین، کویت و یمن اسلحه و مواد منفجره قاچاق می کند.

 

به گزارش آکاایران: او همچنین در ادامه اتهامات خود علیه ایران را تکرار کرد و مدعی شد: ایران به سفارت ها حمله می کند و دیپلمات ها را می کشد و گروهک های تروریستی را در بسیاری از کشورها ایجاد می کند. رفتارهای کشوری که می خواهد جزئی از جامعه بین المللی باشد، نباید این گونه باشد. وزیر خارجه عربستان سعودی در باره پایبندی ایران به توافق هسته ای مدعی شد: «به نظر من ایران به توافق هسته ای پایبند نیست، زیرا پایبندی ایران به اصل همجواری و پیروی از اعتدال و سیاست مسالمت آمیز جزئی از روح این توافق است و ایران این کار را انجام نداد.» همزمان وزیر خارجه بحرین در گفت وگو با اسکای نیوز در واکنش به سخنان حسن روحانی در نشست سازمان ملل مدعی شد: سخنان رئیس جمهوری ایران در مورد بحرین غیرقابل قبول است و پاسخ صحیح و مناسب به آن داده خواهد شد. از سوی دیگر، نماینده امیر کویت نیز در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل درباره ایران گفت: از جمهوری اسلامی ایران می خواهیم که با کشورهای منطقه روابطی براساس احترام متقابل و منافع مشترک ایجاد کند.

.

منبع :

اتهامات دوباره عربستان علیه ایران

اتهامات دوباره عربستان علیه ایران گردآوری توسط بخش دنیای اقتصاد سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات