واکنش مقامات نظامی ایران به سخنان ترامپ -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد واکنش مقامات نظامی ایران به سخنان ترامپ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: دنیای اقتصاد: در ادامه واکنش ها به سخنان رئیس جمهوری آمریکا در سازمان ملل، جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه صحبت های ترامپ افترا و تهمت به ملت ایران بود، گفت: صحبت های رئیس جمهوری آمریکا نشان دهنده قدرت ایران در جهان است.

 

به گزارش آکاایران: به گزارش «ایسنا» سردار حسین سلامی در کنگره فدائیان انقلاب اسلامی در شهر گرگاب اصفهان با بیان اینکه صحبت های رئیس جمهوری آمریکا نشان از قدرت ایران در جهان دارد، تاکید کرد: «آمریکا از روزی که انقلاب اسلامی ظهور یافت کرد نتوانست به هیچ یک از منافع خود برسد و اکنون دیگر از دیکتاتورهای آمریکا یعنی حسنی مبارک در مصر، بن علی در تونس، صدام در عراق و... خبری نیست.»

او با بیان اینکه در همه جا آمریکا مقابل ایران شکست خورده و ایران به جلو پیش رفته است، گفت: « امروز ملت ایران در تمام عرصه های فناوری های نوین هسته ای، بعدافزایی و دقت افزایی موشک ها، رشد پهپادها، ایجاد پالایشگاه ها و نیروگاه ها و ... پیشرفت چشمگیری داشته و اینها همه نشان از قدرت مهارناپذیر ایران است و سبب پژمردگی در دل رئیس جمهوری آمریکا شده است.»

سردار سلامی با بیان اینکه همه می دانند صحبت های ترامپ افترا و تهمت به ملت ایران بود، اضافه کرد: «آنکه باید مقابل دنیا شرمنده باشد آمریکاست که بمب های اتمی اش هیروشیما و ناکازاکی را با خاک یکسان کرد. آمریکا باید شرمنده باشد که باشگاه سیاسی توزیع دیکتاتورهای جهان است و پرورش دهنده جنایتکارترین نظام عالم یعنی رژیم صهیونیستی است. آمریکا حامی رژیم هایی است که به یمن حمله می کنند. آمریکا مسبب تمام جنگ ها در دهه های اخیر است.»

او با اشاره به اینکه ترامپ باید بداند که این ایران است که درحال متوقف کردن آمریکا است، گفت: «این واقعیت را باید در عراق، سوریه، یمن و لبنان دیده باشد. او می داند که نمی تواند رشد فناوری های صلح آمیز هسته ای ایران را متوقف کند. آمریکا و جهان می دانند که نمی توانند.»

ترامپ در جریان سخنرانی خود، اتهامات بی اساسی را به ایران وارد کرد. او مدعی شد: «وقت آن فرا رسیده که ملل دنیا با یک رژیم خطرناک دیگر هم مقابله کنند؛ رژیم دیگری که آشکارا از کشتار جمعی سخن می گوید، وعده مرگ آمریکا و نابودی اسرائیل را می دهد. حکومت ایران، یک دیکتاتوری فاسد را پشت نقابی از دموکراسی دروغین پنهان می کند.»

 

قدرت جهنمی آمریکا در جهان رو به افول است

در واکنش دیگری به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا، مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: آمریکا باید بپذیرد که قدرت جهنمی اش در جهان رو به افول است و قدرت جهانی از غرب به شرق در حال انتقال است. سردار رحیم صفوی در سخنرانی پیش ازخطبه های نماز جمعه این هفته تهران، گفت: در قرن حاضر با مواضع تند رئیس جمهوری آمریکا افول قدرت این کشور حتمی و با حول و قوه الهی قطب جهان اسلام با بیش از یک میلیارد و 600میلیون مسلمان، 75 درصد ذخایر نفت جهان و 57 درصد ذخایر گاز جهان و با داشتن یک خدا، یک پیامبر و یک کتاب در حال شکل گیری است.

صفوی در تحلیلش از سخنان ترامپ گفت: «آمریکا در مقیاس جهانی و منطقه ای با شکست های متعددی روبه رو شده است. آنان تلاش کردند با تسلط بر منابع انرژی در منطقه غرب آسیا به ویژه غرب خاورمیانه هژمونی خود را بر سایر قدرت های جهان تحمیل کنند تا از این طریق یا قوانین حاکم بر نظام بین الملل را بر هم زنند یا این قوانین را به نفع خود تغییر دهند. آنان با به راه انداختن سناریوی 11 سپتامبر سعی در تمرکز در منطقه کردند که خود حادثه 11 سپتامبر مشکوک و از قاعده خارج بود، اما به این بهانه 16 سال است مشغول آدم کشی در افغانستان هستند و به عراق لشکرکشی کرده اند که به هدف خود که برقراری امنیت و پیشرفت افغانستان و عراق بود، نرسیدند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری ادامه داد: آمریکا در حمله به عراق، صدام و حزب بعث را نابود کرد و مایل به روی کار آمدن حکومتی لائیک و دشمن ایران، در عراق بود، اما دولت و پارلمانی با اکثریت شیعه در عراق روی کار آمدند که با ایران دوست هستند. آمریکا در عراق و افغانستان متحمل تریلیون ها دلار ضرر مادی شد. او تاکید کرد: آمریکا بیش از 90 هزار تروریست را از کشورهای آسیای مرکزی، کشورهای عربی، اروپا و چچن با حمایت مالی سعودی و آموزش نظامی ترکیه از مرزهای مدیترانه، اردن و ترکیه به سوریه گسیل کرد تا دولت قانونی سوریه را برکنار کند، اما بعد از هفت سال نتوانست به این هدفش برسد. 20 گروه در سوریه علیه دولت این کشور وارد جنگ شدند، اما شکست خوردند.

آمریکا معتقد است ایران موجب شکستش در سوریه شده است. سعودی ها در این جنگ خانمان سوز به هیچ هدفی نرسیدند و آمریکا، ایران را مقصر جلوه می دهد.

 

قتلگاه متجاوزان

از سوی دیگر، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) نیز در ادامه واکنش های مقامات نظامی ایران به سخنان ترامپ گفت: پیام رژه ملی در بندرعباس این است که ما امنیت و ثبات را در مرزهای کشورمان به خوبی محقق کرده ایم و اگر بیگانه ای به فکر تجاوز به ایران باشد، کشور ما قتلگاه متجاوزان خواهد شد. سردار سرلشکر غلامعلی رشید صبح دیروز در مراسم ملی رژه نیروهای مسلح در بندرعباس، اظهار کرد: «برجام حاصل تعهد و مسوولیت پذیری نظام جمهوری اسلامی ایران برای برقراری صلح و ثبات در منطقه متکی بر قدرت دفاعی و بازدارنده است. این قدرت نه تنها کاهش نیافته بلکه در عرصه های مختلف افزایش یافته است و نیروهای مسلح راسخ تر از گذشته از آرمان های بلند این ملت دفاع خواهند کرد و هرگونه اشتباه در محاسبه دشمنان نسبت به ملت ایران و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، پیمان شکنان را با پاسخ کوبنده ای مواجه خواهد کرد.»

او تاکید کرد: «نقض برجام و خروج آمریکایی ها از آن نشان دهنده خباثت آمریکا است. ما از این پس با ساماندهی قدرت ترکیبی یکپارچه دشمنان را غافلگیر خواهیم کرد. پیام این رژه این است که امنیت و ثبات را در مرزهای خودمان برقرار می کنیم و در صورت تجاوز دشمن، این سرزمین را قتلگاه متجاوزان خواهیم کرد.»

.

منبع :

واکنش مقامات نظامی ایران به سخنان ترامپ

واکنش مقامات نظامی ایران به سخنان ترامپ گردآوری توسط بخش دنیای اقتصاد سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات