.

چرا بحران میان کره شمالی و ترامپ خبر خوبی برای ایران است؟ -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چرا بحران میان کره شمالی و ترامپ خبر خوبی برای ایران است؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: انتخاب: بحران پیش آمده در روابط آمریکا و کره شمالی می تواند، پیونگ یانگ را در صدر اولویت های کاخ سفید در سال های آینده قرار دهد و حواس ها را از ایران منحرف کند.

 

به گزارش آکاایران: روزنامه اسرائیلی هآارتص نوشت: «چالش هایی که واشنگتن حین تدارک تدابیر جنگی علیه کره شمالی با آن رو به روست، ممکن است اقدامی نسبت به تهدیدات برنامه هسته ای پس از به اتمام رسیدن مدت زمان برجام باشد.» هاآرتص در ادامه مدعی شده است:« در حقیقت تهدیدات علیه کره شمالی نه تنها یک فرصت مناسب برای ممانعت از دستیابی ایران به بمب هسته ای است بلکه می تواند پس از لغو محدودیت ها علیه برنامه هسته ای ایران، موضع آمریکا را قوت بخشد. امروز، استراتژی غالب علیه کره شمالی و ایران، متقاعد کردن آنها در راستای این است که برنامه های هسته ای شان بقای آنها را به خطر می اندازد، آنها باید برنامه هایشان را کنار بگذارند. اگر با وجود سخنان متعدد روسای جمهوری دموکرات و جمهوری خواه آمریکا مبنی بر مقابله با تهدید هسته ای کره شمالی، واشنگتن به پیونگ یانگ حمله نکند، پیامی که ایران دریافت خواهد کرد این خواهد بود: تهران برای جلوگیری از مواجهه با سرنوشت لیبی یا عراق، باید سلاح هسته ای داشته باشد.» این روزنامه اسرائیلی همچنین در ادامه ادعاهای خود آورده است:«مسیر و رویکردی که کره شمالی اتخاذ کرده همچنین باعث می شود که موقعیت آمریکا در مقابل ایران نیز تضعیف شود. بحران کره در سال های آینده جزو مهم ترین اولویت های کاخ سفید خواهد بود. بنابراین تهدیدات دیگر از جمله تهدید ایران به حاشیه خواهد رفت. حتی اگر رئیس جمهور ترامپ برنامه ای هم برای مقابله با فعالیت های ایران داشته باشد، زمان و منابع کافی برای انجام این کار را ندارد. در مجموع، اهرم آمریکا در مقابل روسیه و چین که شرکای اصلی برای تشکیل کمپین علیه ایران هستند، قوت خود را از دست خواهد داد. به عنوان مثال، اگر ایالات متحده و چین بر سر مساله کره درگیر شوند، امکان همکاری بین آنها علیه تهران کم خواهد بود. دولت آمریکا هنوز هم برای ایجاد یک استراتژی موثر علیه تهدیدات کره شمالی به زمان نیاز دارد. شکست در برابر پیونگ یانگ ممکن است مقدمه ای بر یک تهدید چالش برانگیز از جانب تهران باشد.»

.

منبع :

چرا بحران میان کره شمالی و ترامپ خبر خوبی برای ایران است؟

چرا بحران میان کره شمالی و ترامپ خبر خوبی برای ایران است؟ گردآوری توسط بخش دنیای اقتصاد سایت آکاایران
تبلیغات