.

ابلاغ قانون موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ابلاغ قانون موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته خبرگزاری دولت از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

ابلاغ قانون موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر
,حسن روحانی , ,[categoriy]

آکاایران: ابلاغ قانون موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر

آکاایران: دکتر روحانی قانون موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر را برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ کرد.

به گزارش آکاایران: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، قانون موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر در تاریخ 28 تیرماه 1396 در مجلس به تصویب رسید و سپس در تاریخ 1306/5/11 در شورای نگهبان تایید شد.

وزیران کشور پنج دولت ساحلی دریای خزر شامل جمهوری اسلامی ایران، روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان این موافقتنامه را مشتمل بر یک مقدمه و بیست و دو ماده است در مهرماه 1393 (سپتامبر 2014) در شهر آستاراخان روسیه امضاء کردند.

بر اساس این موافقتنامه "واکنش به شرایط اضطراری"؛ شامل عملیات نجات و دیگر اقدامات اضطراری که در صورت بروز شرایط اضطراری صورت می گیرد و هدف از آنها نجات دادن جان افراد و حفظ سلامتی آنها، حفاظت از محیط زیست و کاهش میزان خسارت ها و صدمات مادی است و مناطق شرایط اضطراری را نیز در بر می گیرد.
 

.

منبع :

ابلاغ قانون موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر گردآوری توسط بخش خبرگزاری دولت سایت آکاایران
تبلیغات