.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:تصویب بودجه دستگاه ها براساس عملکرد آنها انجام شده است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:تصویب بودجه دستگاه ها براساس عملکرد آنها انجام شده است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:تصویب بودجه دستگاه ها براساس عملکرد آنها انجام شده است
,محمدباقر نوبخت , ,[categoriy]

آکاایران: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:تصویب بودجه دستگاه ها براساس عملکرد آنها انجام شده است

آکاایران: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تصویب بودجه دستگاه ها بر اساس ارزش افزوده و عملکرد آنها صورت گرفته و توزیع این اعتبارات در راستای تمرکز زدایی انجام شده است.

به گزارش آکاایران: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا ، محمد باقر نوبخت روز یکشنبه در دیدار آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه و رئیس جامعه المصطفی با بیان اینکه اصلاحات گسترده ای در شیوه بودجه نویسی و محتوای بودجه 97 نسبت به سالهای گذشته صورت گرفته است تاکید کرد: تاکنون روش بودجه ریزی بر اساس روش سنتی و افزایشی بوده که این روش برای بودجه نویسی سال 97 به روش مبتنی بر عملکرد تغییر کرده است.
وی با بیان اینکه 10 ویژگی بودجه 1397 آن را متمایز از بودجه سال های گذشته کرده است افزود: تخصیص این بودجه ها با هدف افزایش بازدهی و کارایی عملکرد مبتنی بر محصول فعالیت دستگاه ها است.
وی افزود: در این بودجه مراکز حوزوی که آموزش عالی علوم انسانی و اسلامی است و در کنار آن جامعه المصطفی مرکز ترویج این علوم در فرامرزهای کشور در مجموعه فصل آموزش عالی بودجه سال آینده در کنار دانشگاه ها قرار گرفته تا نگاه واقع بینانه ای در این زمینه صورت گرفته است.
نوبخت علت رشد چشمگیر نظام جمهوی اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی را ناشی از نگاه واقع بینانه و همه جانبه در کشور دانست و گفت: دولت در جایگاه قوه مجریه اهداف توسعه همه جانبه کشور را دنبال می کند تا شاهد پیشرفت ایران در رقابت های جهانی باشیم.
وی درادامه جامعه المصطفی را مرکز علمی مهم در کشور دانست و گفت: قم کانون تولید اندیشه اسلامی و دینی است و جامعه المصطفی مرکز ترویج این علوم در سراسر جهان است.
وی افزود: در برنامه های برون مرزی، این فرصت برای ارزیابی از جایگاه علمی جامعه المصطفی در کنار دانشگاه های برتر جهان فراهم کرده که اگر بخواهیم اندیشه های اسلامی عقلانی و وحیانی را به دنیا معرفی کنیم جامعه المصطفی برای ارائه این معارف به خوبی این وظیفه را در حال انجام دارد.
نوبخت، توجه به دانشگاه ها و حمایت از فناوری های نوین را از جمله اصول اساسی دولت دانست و افزود: نگاه واقع بینانه به علوم نیازمند توجه منطقی به کانون ها و مراکز تولید علوم انسانی و معارف اسلامی در کنار علوم فنی و تجربی است.
وی با بیان اینکه دولت محصول 2 کانون حوزوی و دانشگاه است گفت: حجت الاسلام دکتر روحانی فرزند حوزه و دانشگاه است بنابراین اگر این توقع از دولت وجود داشته باشد که باید به این مراکز حوزوی و مراکز علوم انسانی و اسلامی توجه خاص داشته باشد یک توقع غیر معقول نیست.
محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه روز یکشنبه به منظور زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و دیدار با مراجع عظام تقلید به قم سفر کرد. 

.

منبع :

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:تصویب بودجه دستگاه ها براساس عملکرد آنها انجام شده است گردآوری توسط بخش خبرگزاری دولت سایت آکاایران
تبلیغات