سندهمکاری ایران وانگلیس برای ساخت و تجهیز مراکز درمان سرطان امضاء شد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سندهمکاری ایران وانگلیس برای ساخت و تجهیز مراکز درمان سرطان امضاء شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

سندهمکاری ایران وانگلیس برای ساخت و تجهیز مراکز درمان سرطان امضاء شد
,حمید بعیدی نژاد , ,[categoriy]

آکاایران: سندهمکاری ایران وانگلیس برای ساخت و تجهیز مراکز درمان سرطان امضاء شد

آکاایران: یادداشت تفاهم همکاری برای ساخت و تجهیز مراکز درمان سرطان در کشور، میان وزارت بهداشت و گروه بین المللی بیمارستانی انگلیس (IHG)، به ارزش یک میلیارد و 800 میلیون یورو روز دوشنبه با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن به امضاء رسید.

به گزارش آکاایران: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، حمیدبعیدی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران در رابطه با این سندهمکاری گفت: یادداشت تفاهمی که امروز امضا شد، حاصل تلاش زیادی بود که همکاران ما در وزارت بهداشت برای اینکه با یک شرکت بسیار معتبر انگلیسی برای ساخت و تجهیز مراکز درمانی سرطان در ایران تفاهمی دارا باشند، صورت دادند.
وی افزود: ایران از کشورهایی است که درصد رشد ابتلا به سرطان در آن خیلی بالا است و بر همین اساس این موضوع یکی از اولویت‌های اصلی وزارت بهداشت است که بتواند مراکز جدیدی را که نیاز امروز ما هست برای تجهیز و مدرنیزه کردن مراکز درمانی ایران، برای مقابله با سرطان در دستور کارش دارد.
سفیر کشورمان اضافه کرد که طرف انگلیسی، یکی از شرکت‌های معتبر در زمینهٔ تجهیزات مراکز مقابله با سرطان به شمار می رود و پس از ماه ها رایزنی و بحث و گفت وگو، این یادداشت تفاهم همکاری به امضاء رسیده است.
بعیدی نژاد گفت: این یادداشت تفاهم مقرر می‌نماید که طرف انگلیسی در یک دوره زمانی مشخصی هم مراکز موجود سرطان ما را به آخرین تجهیزات و دانش فنی مجهز کند و هم مراکز جدیدی را در ایران برای مقابله با سرطان احداث کند. بنابراین حدود پیش‌بینی‌ها این است که نزدیک 60 مرکز نوین در شهرهای مختلف ایران احداث بشود و حدود 40 تا 50 مرکز موجود نیز ارتقا پیدا کند.
وی افزود: بخشی از این مراکز به آخرین فنّاوری مربوط به شتاب‌دهنده‌های خطی مجهز خواهند شد و امید است که با تجهیز این مراکز بتوانیم پاسخگوی نیازهای مردم باشیم و امیدوار هستیم که این پروژه بتواند پروژه موفقی باشد که نه‌فقط در تهران بلکه در سراسر ایران مردم بتوانند خدمات مربوط به این مقابله با بیماری را دریافت کنند.
سفیر کشورمان در رابطه با زمان اجرا و مبلغ این پروژه گفت: نیاز است که در ابتدا مراکزی که باید مدرنیزه و احداث شوند، مشخص و پس‌ از آن مبلغ نهایی قرارداد معلوم خواهد شد. اما تخمین‌های زده‌شده حاکی از آن است که این قرارداد یک میلیارد و 800 میلیون یورو پیش‌بینی می‌شود. بنابراین قرارداد بسیار مهمی است و آثار مهم درمانی در کشور دارد.
وی افزود: این همکاری بااراده وزارت بهداشت محقق شده، به‌خصوص دکتر هاشمی وزیر بهداشت خیلی تلاش کردند تا این موضوع به‌عنوان یکی از اولویت هلی اصلی در این وزارتخانه متمرکز شود و همین‌طور آقای رئیسیون که مسئول واحد مشارکت‌های وزارت بهداشت هستند، تلاش کردند که قراردادی تنظیم شود که بتواند مشکلات درمانی مراکز مقابله با سرطان در ایران را رفع کند.
بعیدی نژاد گفت: در آینده بیمارستان‌های جدیدی در ایران احداث می شود که از مراکز پیشرفته مقابله با سرطان بهره مند خواهند شد. البته برخی از بیمارستان‌های بزرگی کشور باید مدرنیزه شوند که همه این مسائل در این طرح دیده ‌شده است.
بعیدی نژاد در پاسخ به سؤالی در رابطه با سرمایه‌گذاری طرف انگلیسی در این پروژه گفت: طرف انگلیسی خدمات نظام سلامت این کشور را در این حوزه‌ها تأمین می‌کند و در زمینهٔ ساخت بیمارستان در سراسر کشورها در قاره آفریقا، آسیا و اروپا دارای تجارب خوبی است و در زمینهٔ تأمین مالی، مذاکرات مفید و مؤثری با سازمان‌های سرمایه‌گذاری به‌خصوص سازمان سرمایه‌گذاری انگلیس موسوم به UKEF داشته است. بنابراین این شرکت به لحاظ تأمین مالی پروژه مشکلی ندارند و ما امیدواریم بتوانیم با همکاری دوستان تهران، ابعاد فنی این پروژه هرچه زودتر نهایی شود که قرارداد نهایی به‌زودی منعقد شود.
وی گفت: از فردا کارهای مقدماتی و بحث‌های بین دو طرف آغاز خواهد شد و ما امیدواریم با اراده‌ای که دو طرف دارند برای اینکه این پروژه هر چه سریع‌تر نهایی شود در مدت کوتاهی، شاید حدود سه ماه به نقطه‌ای برسیم که تمام قراردادهای لازم نهایی و امضاء شود.
در همین حال، «ویتنی کینگ» رئیس هیئت‌مدیره گروه بین‌المللی بیمارستانی انگلیس (آی اچ جی) نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: این اولین گام در اجرای این پروژه بشردوستانه است و ما مفتخر هستیم که با کمک سفارتخانه ایران، این تفاهم را امضاء کرده و گام‌های بعدی برداشته شود.
وی اضافه کرد که هنوز مبلغ این همکاری تعریف‌نشده اما نکته کلیدی این است که ابعاد فنی این پروژه مشخص و اطمینان حاصل شود که کارها روی روال پیش می‌رود.
کینگ در رابطه بازمان اجرای این پروژه اظهار داشت: این مساله به‌طرف مقابل وابسته است اما ما تمایل داریم که آن‌ها هرچه سریع‌تر کارها را پیش ببرند تا پروژه سریع‌تر به راه بیفتد. 

.

منبع :

سندهمکاری ایران وانگلیس برای ساخت و تجهیز مراکز درمان سرطان امضاء شد گردآوری توسط بخش خبرگزاری دولت سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات