نرخ بیکاری شهرستان خلیل آباد 6.5 درصد است/ اختصاص 2 میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش صنایع تبدیلی بخش کشاورزی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نرخ بیکاری شهرستان خلیل آباد 6.5 درصد است/ اختصاص 2 میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش صنایع تبدیلی بخش کشاورزی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: نرخ بیکاری شهرستان خلیل آباد 6.5 درصد است/ اختصاص 2 میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش صنایع تبدیلی بخش کشاورزی

نرخ بیکاری شهرستان خلیل آباد 6.5 درصد است/ اختصاص 2 میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش صنایع تبدیلی بخش کشاورزی
,هفتمین,نشست,اقتصاد مقاومتی,[categoriy]

آکاایران: نرخ بیکاری شهرستان خلیل آباد 6.5 درصد است/ اختصاص 2 میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش صنایع تبدیلی بخش کشاورزی

هفتمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال شهرستانی استان خراسان رضوی ظهر امروز با محوریت خلیل آباد در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یار خراسانی، هفتمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال شهرستانی استان خراسان رضوی ظهر امروز با محوریت خلیل‌آباد در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش آکاایران: در این نشست که با حضور استاندار خراسان رضوی، مدیران کل جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، تعاون و کار استان، مشاوران استاندار، مدیرکل امور اقتصادی استانداری و مسئولان شهرستان حضور داشتند درباره بررسی موقعیت شهرستان خلیل‌آباد در خصوص اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بحث شد.

 

,هفتمین,نشست,اقتصاد مقاومتی,[categoriy]

ارائه تسهیلات ارزان جهت احیای باغات از نیازهای شهرستان خلیل‌آباد است

 

مجتبی شاکری اظهار داشت: شهرستان خلیل‌آباد با جمعیت بالغ‌بر 52 هزارنفری خود حضور چشمگیری در عرصه‌های مختلف داشته است.

 

وی بابیان اینکه رویکرد اصلی اشتغال در شهرستان خلیل‌آباد کشاورزی است، خاطرنشان کرد: 259 منبع آبی با بیش از 12 هزار نفر بهره‌بردار بخش کشاورزی در این شهرستان وجود دارد.

 

فرماندار خلیل‌آباد از تولید 240 تن انواع محصولات باغی در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: بیشترین بخش شهرستان خلیل‌آباد به کشت انگور اختصاص و مقام اول تولید انگور را در استان خراسان رضوی را دارا است.

 

وی بابیان اینکه بیش از 14 جلسه اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان خلیل‌آباد برگزار شده است، اذعان کرد: بازدیدها و اقدامات قابل‌توجهی در قالب کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان خلیل‌آباد صورت گرفته است.

 

شاکری پرداخت تسهیلات در بخش کشاورزی، دام، اشتغال و غیره را ازجمله اقدامات در بحث اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال شهرستان دانست و عنوان کرد: پرداخت مشاغل خانگی، تأسیس شرکت توسعه و عمران، ایجاد و احداث مجتمع گلخانه‌ای، پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از دیگر اقدامات تولید و اشتغال بوده است.

 

وی بابیان اینکه سال گذشته بالغ‌بر 129 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی شهرستان خلیل‌آباد وارد شد، تأکید کرد: این خسارت باعث کف بُر کردن باغات انار شهرستان شده است.

 

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: اختصاص یارانه کشمش به تولیدکنندگان شهرستان از اقدامات دولت بود که بخشی از آن به‌حساب کشاورزان واریز شد.

 

وی پرداخت تسهیلات ارزان جهت احیای باغات و مزارع خسارت‌دیده و عدم نبود شرکت صنعتی در خلیل‌آباد را از نیازهای شهرستان برشمرد و ابراز کرد: بالا بودن نرخ تسهیلات و نبود وثیقه‌های لازم نیز باعث ناامیدی در اخذ تسهیلات توسط کشاورزان می‌شود.

 

شاکری در ادامه تصریح کرد: در سال 95 شهرستان خلیل‌آباد 180 هزار تن تولید انگور داشته که بخش اعظم آن به کشورهای روسیه اکران بلاروس و دیگر کشورها صادر شد ولی امسال در پی کاهش نزولات جوی و خسارت سرمازدگی تولید آن به نصف کاهش پیداکرده است.

,هفتمین,نشست,اقتصاد مقاومتی,[categoriy]

نرخ بیکاری شهرستان خلیل‌آباد 6.5 درصد است

 

جمشیدی در این مراسم بابیان اینکه بر اساس سرشماری 95 جمعیت شهرستان خلیل‌آباد 51 هزار 701 نفر است، اظهار داشت: جمعیت شهرستان خلیل‌آباد 8 دهم درصد جمعیت کل استان خراسان رضوی را دربرمی گیرد.

 

وی بابیان اینکه از این تعداد 41 هزار و 473 نفر بالای 10 سال سن دارند و می‌توانند در دامنه فعالیت‌های شغلی قرار بگیرند، خاطرنشان کرد: 42.2 درصد نرخ مشارکت اقتصادی این شهرستان می‌باشد که 2 دهم درصد از میانگین استانی بالاتر است.

 

مشاور استاندار خراسان رضوی جمعیت فعال شهرستان را 24 هزار و 678 نفر دانست و تصریح کرد: نرخ بیکاری شهرستان 6.5 درصد است و خلیل‌آباد دومین شهرستان با نرخ پایین بیکاری در بین 28 شهرستان استان است.

 

وی در ادامه اذعان کرد: 59 درصد در بخش کشاورزی، 20 درصد در بخش صنعت و ساختمان و 21 درصد در بخش خدمات شهرستان خلیل‌آباد اشتغال به کاردارند.

 

جمشیدی هدف‌گذاری خراسان رضوی را برای ایجاد 160 هزار نفر فرصت شغلی دانست و عنوان کرد: در بهار سال 95 نرخ بیکاری استان خراسان رضوی 14.8 درصد بوده که در بهار 96 به 14.3 درصد کاهش پیداکرده است.

 

وی بابیان اینکه تعداد شاغلین باید در تمام شهرستان‌ها افزایش پیدا کند، ابراز کرد: در پایان سال 96 باید شاهد اشتغال به کار 530 نفر نوین در شهرستان خلیل‌آباد باشیم.

 

,هفتمین,نشست,اقتصاد مقاومتی,[categoriy]

تحقق 130 درصدی عملکرد شش‌ماهه اول سال 96 در اداره کار خلیل‌آباد

 

احمدی در این مراسم بابیان اینکه سهم شهرستان خلیل‌آباد از 160 هزار فرصت شغلی در سال 96 میزان 782 نفر است، اظهار داشت: سهم دستگاه‌هایی که باید این میزان را در شهرستان خلیل‌آباد ایجاد کنند درمجموع 1394 شغل است.

 

وی بابیان اینکه در شش‌ماهه سال جاری 105 شغل در شهرستان خلیل‌آباد ثبت سامانه رصد شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به عملکرد دستگاه‌های حمایتی و تخصیص اعتبارات بیشتر میزان اشتغال خانگی در شهرستان خلیل‌آباد به هفت برابر سال قبل افزایش پیدا کند.

 

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در ادامه تصریح کرد: یک کاریابی خصوصی و دفتر مشاوره شغلی در شهرستان خلیل‌آباد وجود دارد و آمار شش‌ماهه اول سال 96 نشان می‌دهند که بیشتر کارجویان از بین کارجویان نیمه ماهر است که باید در بخش آموزش آن‌ها توجه ویژه‌ای شود.

 

وی بابیان اینکه 221 تعاونی در سطح شهرستان خلیل‌آباد وجود دارد که 70 تعاونی آن فعال است، اذعان کرد: عملکرد مجموعه اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تقریباً 130 درصد پیش‌بینی را در 6 ماهه اول محقق کرده است.
 

,هفتمین,نشست,اقتصاد مقاومتی,[categoriy]

راه‌اندازی واحدهای فراوری محصولات باغی باعث تحول اقتصادی خلیل‌آباد می‌شود

 

مجتبی مزروعی در این مراسم اظهار داشت: شهرستان خلیل‌آباد در سال 95 یک میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی و دام و طیور وجود داشته که یک میلیارد و 600 میلیون تومان جذب‌شده است.

 

وی با اشاره به زیرساخت‌های بخش گلخانه‌ای شهرستان خلیل‌آباد خاطرنشان کرد: 700 میلیون تومان از محل ماده 180 جذب‌شده است و مجتمع گلخانه‌ای خلیل‌آباد به بهره‌برداری رسیده است.

 

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان رضوی بابیان اینکه 2 میلیارد تومان تسهیلات برای بحث سرمایه در گردش برای صنایع تبدیلی بخش کشاورزی این شهرستان در نظر گرفته‌شده است، تصریح کرد: اقدام بسیار خوبی در بحث طرح‌های تجمیع آبیاری انجام‌شده است و بیش از 3 هزار هکتار بااعتبار 3 میلیارد و 800 میلیون تومان اجراشده است.

 

وی از واریز 52 درصد یارانه کشمش به‌حساب کشاورزان خلیل‌آباد خبر داد و اذعان کرد: کشمش سبز منطقه ترشیز با این سبک تولید در سطح کشور بسیار کم‌نظیر است و ارزش غذایی بسیار بالا دارد.

 

مزروعی بابیان اینکه تنها ایراد کشمش سبز قلمی این است که زمان شستشو تغییر رنگ می‌دهد که نیاز به فراوری‌های خاص خود را دارد، عنوان کرد: امکان فراوری کشمش سبز قلمی در شهرستان خلیل‌آباد فراهم نیست.

 

وی با تأکید بر اینکه برتر بودن خلیل‌آباد به لحاظ مسائل اجتماعی و کم بودن بیکاری به خاطر توجه به بخش کشاورزی است، ابراز کرد: شوراها و مسئولان باید کمک کنند که از محل اعتبارات بلاعوض نیز چند واحد فراوری در شهرستان راه‌اندازی شود تا بتواند تحول خوبی در اقتصاد شهرستان داشته باشد.

انتهای پیام/

.

منبع :

نرخ بیکاری شهرستان خلیل آباد 6.5 درصد است/ اختصاص 2 میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش صنایع تبدیلی بخش کشاورزی گردآوری توسط بخش شبکه اطلاع رسانی راه دانا سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات