رفع آسیب های زیست محیطی نباید در حد شعار باقی بماند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رفع آسیب های زیست محیطی نباید در حد شعار باقی بماند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: رفع آسیب های زیست محیطی نباید در حد شعار باقی بماند

رفع آسیب های زیست محیطی نباید در حد شعار باقی بماند
,تربت جام,جام روز,مخاطرات,[categoriy]

آکاایران: رفع آسیب های زیست محیطی نباید در حد شعار باقی بماند

بخشدار مرکزی تربت جام گفت: آسیب های زیست محیطی که به سلامت انسان و جامعه وابسته است نباید در حد شعار باقی بماند و لازم است برای رفع آن تلاش جدی و مسولانه انجام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جام روز، محمد ابراهیم داودیان ظهر امروز در جلسه کار گروه پسماند و مخاطرات محیطی که در فرمانداری برگزار شد با ابراز گلایه از برخورد ضعیف مدیران در رفع آسیب های زیست محیطی گفت: آسیب های زیست محیطی که به سلامت انسان و جامعه وابسته است نباید در حد شعار باقی بماند و لازم است برای رفع آن تلاش جدی و مسئولانه انجام شود.

 

به گزارش آکاایران: داودیان افزود: بحث مخاطرات زیست محیطی تاکنون در جلسات بسیاری مطرح شده است که متاسفانه مدیران نسبت به تشکیل کارگروه های تخصصی در بخش مربوطه اقدام نکرده اند که این اینگونه بی توجهی ها باعث به خطر افتادن محیط زیست و سلامت انسان می شود و مدیران موظفند برای جلسه آینده گزارش فعالیت های دستگاه را ارائه دهند.

 

وی ادامه داد: اعضای کار گروه پسماند و مخاطرات محیطی که نسبت به مصوبات کوتاهی کنند حق حضور در جلسه آینده را ندارند و گزارش کمکاری از شرح وظایف قانونی و تکلیف آنها به مدیران استانی ارسال خواهد شد تا تصمیم گیری شود.

 

بخشدار مرکزی با اشاره به مخاطرات بخش کشاورزی تاکید کرد: جهاد کشاورزی در کنار برنامه تبلیغی و ترویجی نظارت بیشتر به آسیب های زیست محیطی بخش کشاورزی اعمال کند و لیست افراد متخلف را در اسرع وقت به فرماندار اعلام تا از طریق مراجع قضایی با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد و هیچ گونه اغماض و چشم پوشی نباید صورت بگیرد.

 

داودیان با اشاره به کشت زیر پلاستیک خربزه خاطرنشان کرد: کشاورزان موظفند همانگونه که از درآمد بخش کشاورزی بهرمند می شوند وظیفه دارند محیط  زیست و زمین های کشاورزی را از آسیب های زیست محیطی حفظ و حراست کنند.

 

وی یادآور شد: نظارت بر پسماندهای کشاورزی از وظایف جهاد کشاورزی که لازم است گزارشی از نحوه دفع پسماند های دامی، باغی و زراعی در اختیار مدیران باشد تا بدانیم چند واحد دامپروری و کشاورز متخلف وجود دارد و نبود اطلاعات از دستگاه ها قابل قبول نیست.

 

بخشدار مرکزی تاکید کرد: مدیران و دستگاه های اجرایی همکاری بیشتر و دقیق تری با محیط زیست دارا باشند تا برنامه ابلاغی و عملکردها به صورت منظم در اختیار مدیران تصمیم گیرنده فرار بگیرد.

انتهای پیام/

.

منبع :

رفع آسیب های زیست محیطی نباید در حد شعار باقی بماند گردآوری توسط بخش شبکه اطلاع رسانی راه دانا سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات