.

تحریم همه پرسی توسط حزب کُردی التغییر -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تحریم همه پرسی توسط حزب کُردی التغییر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: تحریم همه پرسی توسط حزب کُردی التغییر

یکی از نمایندگان برجسته حزب کُردی «التغییر»، با اعلام اینکه نمی تواند فساد، سرقت درآمدهای نفتی و هدررفتن بیت المال را نادیده بگیرد، با غیرقانونی خواندن «بارزانی» گفت که همه پرسی جدایی را تحریم می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «سروة عبدالواحد» رئیس فراکسیون پارلمانی حزب «التغییر»، دوشنبه (امروز)، اعلام کرد که همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان را تحریم کرده‌است زیرا پذیرش این همه‌پرسی یعنی نادیده گرفتن فساد و سرقت درآمدهای نفتی و هدر رفتن بیت‌المال.

به گزارش آکاایران:
در حالی که حزب کردی «التغییر»، روز گذشته طرفداران خود را به انتخاب گزینه بله یا نه در همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان، مخیر کرد، این نماینده پارلمان از حزب التغییر، تاکید کرد که در همه‌پرسی شرکت نخواهد کرد.

وی طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در «السومریة نیوز»، منتشر شد، گفت: من این همه‌پرسی را تحریم می‌کنم زیرا نمی‌توانم روی فساد و سرقت درآمدهای نفتی سرپوش بگذارم. این تحریم یعنی عدم به رسمیت شناختن مشروعیت بارزانی. من چگونه می‌توانم به درخواست یک رئیس غیرقانونی در این همه‌پرسی شرکت کنم. من چگونه می‌توانم به درخواست شخصی پاسخ مثبت دهم که پارلمان را تعطیل کرد و رئیسش را طرد کرد. چرا باید به خواست شخصی که به آراء بیش از 500 هزار رای‌دهنده کردی که خواستار مشارکت در حکومت منطقه کردستان بودند، بی‌احترامی کرد و با یک تماس تلفنی وزرای آنها را به خانه‌هایشان برگرداند، احترام بگذارم.

عبدالواحد تاکید کرد: من به شهدای رسانه که در طول حاکمیت بارزانی ترور شدند، چه بگویم.چگونه با شهدای 17 فوریه و سایر شهدا روبرو شوم...شهدایی که تنها به دلیل آنکه خواستار بهبود وضعیت معیشتی خود بودند و پایان دادن به فساد، کشته شدند.

این نماینده کُرد افزود: اگر من این همه‌پرسی را بپذیرم، به این معناست که بر روی فساد و سرقت واردات نفتی و هدر رفتن بیت‌المال سرپوش گذاشته‌ام. لذا تصمیم گرفته‌ام این همه‌پرسی را تحریم کنم هرچند که من نمی‌توانم به اربیل بروم تا به راحتی در این همه‌پرسی شرکت کنم. زیرا من ممنوع الورود به اربیل هستم. آنها حق بازگشت ما به دیارمانمان را از ما گرفته‌اند من چگونه می‌توانم به آنها اعتماد کنم؟

.

منبع :

تحریم همه پرسی توسط حزب کُردی التغییر

تحریم همه پرسی توسط حزب کُردی التغییر گردآوری توسط بخش شبکه اطلاع رسانی راه دانا سایت آکاایران
تبلیغات