مصرف هویج پخته و میوه های تازه از سرما خوردگی پاییز جلوگیری می کند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مصرف هویج پخته و میوه های تازه از سرما خوردگی پاییز جلوگیری می کند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مصرف هویج پخته و میوه های تازه از سرما خوردگی پاییز جلوگیری می کند

مصرف هویج پخته و میوه های تازه از سرما خوردگی پاییز جلوگیری می کند
,سرماخوردگی,مواد غذایی,توصیه های تغذیه ای,[categoriy]

آکاایران: مصرف هویج پخته و میوه های تازه از سرما خوردگی پاییز جلوگیری می کند

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت بروجرد گفت: مصرف هویج پخته و میوه های تازه به دلیل افزایش سیستم ایمنی بدن، از سرما خوردگی پاییز جلوگیری می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ و به نقل از سفیر افلاک "منصوره برنجی" کارشناس تغذیه شبکه بهداشت بروجرد گفت: با شروع فصل پاییز و کاهش دما سرماخوردگی افزایش می یابد و بسیاری از دانش آموزان به دلیل ارتباط با سایر دانش آموزان بیشتر در معرض سرماخوردگی و انتقال ویروس سرماخوردگی هستند.

 

به گزارش آکاایران: وی اضافه کرد: خشکی هوا و گرد و خاک ممکن است سبب گلو درد و سرماخوردگی شود که توصیه می شود در این فصل از مایعات گرم بیشتر استفاده شود.

 

برنجی اظهار داشت: ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن سبب می شود تا افراد سریعتر دچار سرماخوردگی شوند و شدت بیماری در این افراد با سیستم ایمنی ضعیف تر بیشتر است.

 

به گفته وی برای جلوگیری از سرماخوردگی در فصل پاییز توصیه می شود میوه های تازه، سبزیجات، مرکبات و هویج پخته مصرف شود چرا که مصرف این مواد غذایی به دلیل دار بودن آنتی اکسیدان سیستم ایمنی بدن را بالا برده و از سرماخودگی جلوگیری می کند.

 

کارشناس تغذیه به مصرف ویتامین "ث" اشاره کرد و افزود: مصرف مرکبات تازه نقش مهمی در جلوگیری از سرماخوردگی دارد و توصیه می شود از مصرف نوشیدنیهای خنک و یخ در این فصل خودداری شود.

 

وی مصرف صبحانه دانش آموزان را در یادگیری دروس مهم دانست و گفت: در اوایل صبح به دلیل پاین بودن قند خون، وقتی دانش آموزان فاقد صبحانه راهی مدرسه شوند، گیرایی کمتری برای فراگیری درسها دارند و آنگونه که باید درس را یاد نمی گیرند.

 

برنجی تصریح کرد: مصرف مواد غذایی مورد نیاز بدن در وعده صبحانه سبب می شود که دانش آموزان با افت قند خون مواجه نشوند و درسها را بهتر فرا بگیرند.

 

انتهای پیام/

 

.

منبع :

مصرف هویج پخته و میوه های تازه از سرما خوردگی پاییز جلوگیری می کند گردآوری توسط بخش شبکه اطلاع رسانی راه دانا سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات