بیش از ۳۰۰۰ هکتار از مراتع کمیجان زیر پوشش بیمه قرار گرفت -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بیش از ۳۰۰۰ هکتار از مراتع کمیجان زیر پوشش بیمه قرار گرفت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بیش از ۳۰۰۰ هکتار از مراتع کمیجان زیر پوشش بیمه قرار گرفت

بیش از ۳۰۰۰ هکتار از مراتع کمیجان زیر پوشش بیمه قرار گرفت
,رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری کمیجان,بیمه مراتع,مراتع,[categoriy]

آکاایران: بیش از ۳۰۰۰ هکتار از مراتع کمیجان زیر پوشش بیمه قرار گرفت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان گفت: سه هزار و ۹۵۰ هکتار مرتع از مراتع شهرستان کمیجان در سال جاری تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: در سال جاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان معادل ۳ هزار و ۹۵۰ هکتار از مراتع شهرستان را تحت پوشش بیمه، قرار داده است.

به گزارش آکاایران: وی افزود: منابع طبیعی و آبخیزداری در تلاش است که فرهنگ بیمه مراتع و محصولات کشاورزی و مرتعی را در شهرستان نهادینه سازد.

نکوئی بیان کرد: تعهد این اداره برای بیمه مراتع شهرستان در سال جاری ۵ هزار هکتار است که تاکنون ۸۰ درصد این طرح عملیاتی شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان تصریح کرد: این اراضی در برابر خساراتی از جمله خشکسالی، تگرگ، سیل و برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت به طرح های مرتع ‌دارای تحت پوشش بیمه مراتع قرار گرفته است.

نکوئی با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی در سطح شهرستان گفت: باتوجه به برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی در این شهرستان و ارائه توضیحات کافی از سوی کارشناسان منابع طبیعی، با فرهنگ‌سازی اهمیت بیمه می‌توان استقبال عمومی از سوی بهره‌برداران در زمینه بیمه مراتع در سطح شهرستان را افزایش داد.

وی در ادامه بیان کرد: با بیمه مراتع ریسک پذیری ناشی از بی ثباتی شرایط جوی و طبیعی کاهش پیدا می‌کند، و در صورت بروز حوادث مانند سیل، تگرگ، خشکسالی بخشی از زیان های وارد شده به مرتع داران جبران خواهد شد.

نکوئی خاطرنشان کرد: برای افزایش سطح مراتع بیمه شده و استقبال بهره برداران در سال های آتی مساعدت بیشتر بانک کشاورزی در خصوص عمل به تعهدات به صورت کارشناسی و در بازه زمانی مناسب را خواستار شدیم.

انتهای پیام/

.

منبع :

بیش از ۳۰۰۰ هکتار از مراتع کمیجان زیر پوشش بیمه قرار گرفت گردآوری توسط بخش شبکه اطلاع رسانی راه دانا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات