توقیف یک فروند لنج صیادی غیرمجاز در آب های کیش -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد توقیف یک فروند لنج صیادی غیرمجاز در آب های کیش ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: توقیف یک فروند لنج صیادی غیرمجاز در آب های کیش

توقیف یک فروند لنج صیادی غیرمجاز در آب های کیش
,فرمانده درابانی کیششش,توقیف لنج,جزیره کیش,[categoriy]

آکاایران: توقیف یک فروند لنج صیادی غیرمجاز در آب های کیش

فرمانده دریابانی کیش از توقیف یک فروند لنج صیادی غیرمجاز به همراه 17 کیلومتر تور اسرائیلی در آب های حوزه استحفاظی کیش خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کیش پرس، سرهنگ رحیم جهانبخش فرمانده دریابانی کیش با حضور در اسکله صیادی کیش با اشاره به برخورد شدید با هر گونه صید غیر مجاز در حوزه استحفاظی آب های کیش اظهار کرد: طی روزهای گذشته ماموران دریابانی کیش ضمن گشت و گذار در آب های پیرامونی و حوزه استحفاظی کیش با یک فروند شناور صیادی که فاقد مدارک و پلاک بوده مواجه شده و پس از بررسی های لازم متوجه می شوند که این لنج بالغ بر 10مایل مطابق با 17 کیلومتر تورهای غیر مجاز منوفلومنت حمل کرده و با استفاده از این تورها اقدام به صید غیر مجاز در آب های کیش کرده اند.

به گزارش آکاایران: وی افزود: با توجه به اینکه استفاده از این تورها که به تور اسرائیلی مشهور بوده و دارای بافت ریز و نامرئی است و هر آنچه از موجودات دریایی را در خود اسیر کرده و نابود می سازد این لنج به همراه خدمه و تمامی صید توقیف و به دریابانی اسکله صیادی کیش منتقل شد.

فرمانده دریابانی کیش با اشاره به اینکه استفاده از تورهای اسرائیلی طبق قانون ممنوع بوده و مشمول جریمه است ادامه داد: شناور توقیف شده حاوی 2 تن ماهی و برخی از  آبزیانی است که یا به سن صید نرسیده اند یا صید آنان ممنوع شده است مانند کوسه که در حال انقراض بوده و صید هر عدد از آن مشمول جریمه 5 میلیون تومانی است.

وی با بیان اینکه متاسفانه این شناور ایرانی بوده و خدمه آن از اهالی جنوب استان هرمزگان هستند از دستگیری 5 نفر خدمه این لنج خبرداد و افزود: لنج توقیف شده به اسکله صیادی منتقل شد و خدمه دستگیر شده تحویل مقامات قضایی شدند تا طبق قانون با آنان برخورد شود.

جهانبخش با اشاره به اینکه ارزش ریالی صید شناور توقیف شده بالغ بر 500 میلیون ریال است افزود: بیش از اینکه ارزش ریالی محموله این لنج مورد اهمیت باشد، مسئله مهم حفاظت و صیانت از منابع آبی پیرامون جزیره کیش مطرح است.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته و تقویت واحدهای دریابانی به هیچ یک از شناورهای صیادی اجازه صید با تورهای  اسرائیلی داده نمی شود زیرا این تورها به شدت به محیط زیست دریایی آسیب می رساند.

فرمانده دریابانی کیش خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال  10 فروند لنج صیادی غیر مجاز با محموله ای بالغ بر 7 تن ماهی و انواع آبزیانی که صید برخی از آنان به دلایل مختلف غیر مجاز اعلام شده اند به همراه 20 تن تور اسرائیلی توقیف شده است که تورها معدوم و صیدهای توقیف شده به شیلات تحویل شده است.

سرگرد سیدحامد موسوی معاون عملیات پایگاه دریابانی کیش نیز با اشاره به اینکه تورهای اسرائیلی بافت بسیار ریزی داشته و هر جنبنده ای را از کف دریا در خود گرفتار می کند اظهار کرد: برابر ماده 22 قانون شیلات استفاده از این نوع تور در هنگام صید ممنوع بوده و مشمول جریمه می باشد.

وی با بیان اینکه لنج توقیف شده روز 27 اردیبهشت 96 در سه مایلی شرق جزیره کیش توقیف شده است افزود: این شناور صیادی به دلیل همراه نداشتن مجوز صید، دفترچه تردد، نداشتن پلاک و همراه داشتن 10 مایل تور اسرائیلی توقیف شده است.

معاون عملیات پایگاه دریابانی کیش با اشاره به اینکه قیمت تورهای توقیف شده از لنج یاد شده یک میلیون و 500 هزار ریال است خاطر نشان کرد: این لنج علاوه بر متحمل شدن ضرر و زیان یاد شده به دلیل صید برخی از گونه های آبزی درحال انقراض مانند صید کوسه بال که هر عدد از آن 50 میلیون ریال جریمه دارد مشمول پرداخت جریمه شده است.

 انتهای پیام/

.

منبع :

توقیف یک فروند لنج صیادی غیرمجاز در آب های کیش گردآوری توسط بخش شبکه اطلاع رسانی راه دانا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات