افزایش 10 درصدی برداشت بادام نسبت به سال گذشته در خاتم -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد افزایش 10 درصدی برداشت بادام نسبت به سال گذشته در خاتم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: افزایش 10 درصدی برداشت بادام نسبت به سال گذشته در خاتم

افزایش 10 درصدی برداشت بادام نسبت به سال گذشته در خاتم
,زیره,شهرستان خاتم,بادام,[categoriy]

آکاایران: افزایش 10 درصدی برداشت بادام نسبت به سال گذشته در خاتم

کارشناس تولیدات گیاهی خاتم اعلام کرد: امسال تولید بادام در شهرستان خاتم نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسئول تولیدات گیاهی شهرستان در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم اظهار داشت:در سال زراعی نوین سطح زیر کشت محصول زیره سبز شهرستان خاتم یکصد هکتار است که پیش بینی می شود بیش از  یکصد تن زیره سبز از کشتزارهای شهرستان برداشت شود.

به گزارش آکاایران: محمد رضا تاج آبادی از افزایش 25درصدی کشت زیره سبز در شهرستان خبر داد و گفت: کاربرداشت زیره در سطح شهرستان آغاز شده است که با توجه به افزایش زیر کشت این محصول در سال جاری، پیش بینی برداشت بهتر را نسبت به سال گذشته داریم.

وی نیاز به آب کم،خواص دارویی بالا،اسانس بالای گیاه در منطقه،تغییر الگوی کشت منطقه با توجه به نیاز آبی کم و صرفه اقتصادی را از جمله مزیت‌های کشت زیره سبز عنوان کرد و خاطر نشان کرد: در سال جاری،بارندگی مناسبی در فصل زمستان صورت گرفت که باعث شد عملکرد مناسبی در برداشت این محصول شاهد باشیم.

تاج آبادی قیمت خرید هرکیلو زیره ازکشاورزان را 15 هزارتومان عنوان کرد.

مسئول تولیدات گیاهی شهرستان در ادامه به آغاز برداشت بادام اشاره و اظهارداشت:کار برداشت بادام از 45 هکتار از باغات شهرستان خاتم شروع‌شده و پیش‌بینی می‌شود متوسط برداشت بادام در هر هکتار هزار و 500 کیلوگرم باشد.

تاج آبادی گفت: امسال تولید بادام در این شهرستان نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

وی زمان برداشت این محصول را از اوایل مرداد ماه تا اوایل شهریور ماه عنوان و خاطر نشان کرد: روستای خوانسار و ولیعصر بیشترین اراضی زیر کشت بادام شهرستان خاتم را به خود اختصاص داده اند.تاج آبادی ارقام بادام موجود در این شهرستان را سنگی وکاغذی عنوان کرد.

مسئول تولیدات گیاهی خاتم تصریح کرد: بادام از درختان کم آب خواه است که از نظر اقتصادی می تواند در معیشت و درآمد کشاورزان تحول ایجاد کند و قابلیت خوبی برای غرس در اراضی شیب دار و کشت بصورت دیم را دارد.

انتهای پیام/

 

 

 

.

منبع :

افزایش 10 درصدی برداشت بادام نسبت به سال گذشته در خاتم گردآوری توسط بخش شبکه اطلاع رسانی راه دانا سایت آکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات