زنگ خطر آنفولانزای فوق حاد پرندگان در البرز/هیچ موردی از بیماری در فردیس مشاهده نشده است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد زنگ خطر آنفولانزای فوق حاد پرندگان در البرز/هیچ موردی از بیماری در فردیس مشاهده نشده است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: زنگ خطر آنفولانزای فوق حاد پرندگان در البرز/هیچ موردی از بیماری در فردیس مشاهده نشده است

زنگ خطر آنفولانزای فوق حاد پرندگان در البرز/هیچ موردی از بیماری در فردیس مشاهده نشده است
,انفلونزای پزندگان,فردیس,البرز,[categoriy]

آکاایران: زنگ خطر آنفولانزای فوق حاد پرندگان در البرز/هیچ موردی از بیماری در فردیس مشاهده نشده است

محمدمهدی راهنورد با اشاره به آغاز فصل سرما گفت: با توجه به شروع فصل سرما شاهد افزایش احتمالی شیوع این بیماری خواهیم بود که سعی داریم با تشدید نظارت و بازرسی این مهم را کاهش داده کنترل کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدمهدی راهنورد رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فردیس صبح امروز (شنبه) در گفتگو با پایگاه خبری فردیسان ضمن اشاره به برگزاری نشست فوری در راستای پیشگیری از آنفولانزای فوق‌حاد که پرندگان اظهار داشت: در شهرستان فردیس حدود ۱۴۲ هزار قطعه مرغ گوشتی و تخم گذار وجود دارد که این مجموعه در سه مرغداری ساماندهی شده اند.

به گزارش آکاایران: وی افزود: نظارت و‌ پایش بر این مجموعه به صورت مستمر در طول سال انجام خواهد شد که این کنترل شامل طیور بومی و صنعتی خواهند شد.

این مسئول با اشاره به آغاز فصل سرما گفت: با توجه به شروع فصل سرما شاهد افزایش احتمالی شیوع این بیماری خواهیم بود که سعی داریم با تشدید نظارت و بازرسی این مهم را کاهش داده ‌کنترل کنیم.

راهنورد تصریح کرد: در فردیس این بیماری مشاهده نشده است که در راستای حفظ و‌بهبود شرایط مصوب شد جا به جایی طیور و‌کود تنها با مجوز دامپزشکی محقق خواهد شد.

وی ضمن اشاره به همکاری نیروی انتظامی افزود: شهروندان لازم است در این زمینه اطلاعات و دانش کافی را دارا باشند.

رئیس اداره دامپزشکی فردیس در پایان خواستار رعایت مسائل بهداشتی توسط شهروندان و خرید ایشان از مراکز عرضه مجاز شد.

انتهای پیام/

.

منبع :

زنگ خطر آنفولانزای فوق حاد پرندگان در البرز/هیچ موردی از بیماری در فردیس مشاهده نشده است گردآوری توسط بخش شبکه اطلاع رسانی راه دانا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات