توفان ماریا سراسر پورتو ریکو را در خاموشی فرو برد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد توفان ماریا سراسر پورتو ریکو را در خاموشی فرو برد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

توفان ماریا سراسر پورتو ریکو را در خاموشی فرو برد
,پناهگاه،امریکا،باد,[categoriy]

آکاایران: توفان ماریا سراسر پورتو ریکو را در خاموشی فرو برد

آکاایران: به گزارش بولتن نیوز، بادهایی به سرعت 150 مایل در ساعت پایتخت پورتو ریکو را در هم کوبید، به پناه گرفتن هزاران تن در پناهگاه ها منجر شد و موجب قطع برق سراسر این جزیره شد.

توفان ماریا پس از گرفتن جان دست کم 9 نفر در کارائیب، سپیده دم، سواحل جنوب شرقی پورتو ریکو را در هم کوبید و سپس وارد این منطقه متعلق به آمریکا شد که 3.4 میلیون نفر جمعیت دارد.

به گزارش آکاایران: در حالی که ده‌ها هزار نفر در پناهگاه ها در سن خوان پایتخت پورتو ریکو پناه گرفته اند، کارمن یولین کروز، شهردار، از ویرانی کاملی که مشاهده کرده است، خبر داد.

او در گفتگو با خبرنگاران در یکی از پناهگاه ها اعلام کرد: «بسیاری از بخش های سن خوان به طور کامل زیر آب رفته است».

ماریا به عنوان یک توفان درجه چهار، پورتو ریکو را در شرایطی در هم کوبید که در ابتدا سرعت بادهای آن اندکی بیش از 150 مایل در ساعت (240 کیلومتر در ساعت) بود ولی در حالی که به سمت سن خوان حرکت می کرد، اندکی از شدت آن کاسته شد.

ابنر گومز، مدیر آژانس دولتی مدیریت بلایا و اوضاع اضطراری پورتو ریکو اعلام کرد توفان ماریا «همه چیز را در مسیر خود ویران کرده است». او افزود: «برق 100 درصد جزیره قطع شده است».

بسیاری از آسیب پذیرترین ساکنان پورتو ریکو در 500 پناهگاه در سراسر این جزیره پناه گرفته‌اند و مقامات درباره وقوع سیل هشدار دادند.

ریکاردو روسلو، فرماندار پورتو ریکو، مقررات منع رفت و آمد از ساعت شش عصر تا ساعت شش صبح تا روز شنبه اعمال کرد و درباره سیل و راه افتادن گل و لای هشدار داد. او، ماریا را «ویرانگرترین توفان در یک قرن گذشته» خواند.

فاجعه بارترین توفان پورتو ریکو در سال 1928 روی داد و توفان اوکیچوبی جان 300 نفر را گرفت.

بروک لانگ، که ریاست آژانس فدرال مدیریت اوضاع اضطراری در آمریکا (فیما) را برعهده دارد، هشدار داد احتمالا چندین روز طول خواهد کشید تا برق پورتو ریکو و جزایر ویرجین مجددا وصل شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
.

منبع :

توفان ماریا سراسر پورتو ریکو را در خاموشی فرو برد گردآوری توسط بخش خبرگزاری بولتن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات