آغاز رزمایش مشترک روسیه - بلاروس و نگرانی ناتو -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آغاز رزمایش مشترک روسیه - بلاروس و نگرانی ناتو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته خبرگزاری بولتن از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آغاز رزمایش مشترک روسیه - بلاروس و نگرانی ناتو
,اوکراین،مانور،لهستان,[categoriy]

آکاایران: آغاز رزمایش مشترک روسیه

آکاایران: به گزارش بولتن نیوز، این رزمایش که تحت عنوان «زاپاد-2017» (غرب-2017) برگزار می شود قرار است تا 20 سپتامبر (29 شهریور) ادامه یابد و در قلمرو نزدیک ترین متحد مسکو، بلاروس و در شهر بندری «کالینگراد» و مناطق مرزی آن «پسکوف» و «لنینگراد» برگزار می شود.
مسکو اعلام کرد که این مانور مشترک با حضور 12هزار و هفتصد نیرو، 70 فروند هواپیما، 250 تانک و 10 کشتی رزمی برگزار می شود که قدرت خود را علیه دشمن فرضی در مرزهای لهستان و کشورهای بالتیک (لیتوانی، لتونی و استونی) به نمایش می گذارند.
به گزارش آکاایران: وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای ضمن اعلام آغاز این رزمایش تاکید کرد که این مانور نظامی «دارای ماهیت کاملا دفاعی است و هیچ کشور یا گروهی از کشورها » را هدف قرار نمی دهد.
با این حال ناتو مدعی است که روسیه از ارائه اطلاعات خودداری می کنند و از گزارش مقیاس واقعی این مانور خودداری می کند. برخی از کشورهای شرق ناتو تاکید دارند که بیش از 100هزار نیرو در این رزمایش شرکت دارند.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، این رزمایش در بحبوحه تشدید تنش ها بین روسیه و ناتو و به اوج رسیدن آن از زمان جنگ سرد به بهانه مداخله کرملین در اوکراین و افزایش توان نظامی ائتلاف تحت امر آمریکا در شرق اروپا برگزار می شود.
مسکو نگرانی ها از این رزمایش را رد کرده است اما مواضع روسیه در این زمینه تردیدهای عمیق متحدان ناتو به ویژه کشورهای لهستان و اعضای بالتیک را کاهش نداده است.
«مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس هفته پیش به شبکه خبری بی بی سی گفت: این رزمایش به منظور تحریک ما و آزمودن توان دفاعی ما طراحی شده است و به همین دلیل باید قدرت خود را تقویت کنیم.
مسکو از زمان کاهش روابطش با غرب و ناتو بر سر اوکراین در سال 2014 مجموعه ای از مانورهای نظامی را انجام داده است و ارتش این کشور مدعیست در برخی از آنها تقریبا 100 هزار نیرو شرکت داشته اند.
کرملین از حق خود برای برگزاری رزمایش ها قویا دفاع کرده و آمریکا را به تشدید تنش ها با گسترش مانورهای نظامی ناتو در مرزهایش و رزمایش های تحریک آمیز خود متهم می کند.
آغاز رزمایش نوین روسیه همزمان با آغاز تمرینات نظامی مشترک سالانه اوکراین با آمریکا و مجموعه ای از کشورهای ناتو در روز دوشنبه آغاز شده است.
 وزارت دفاع چین امروز پنجشنبه از اعزام کشتی های جنگی این کشور برای انجام رزمایش دریایی مشترک چین و روسیه در دریای ژاپن و دریای «اوخُتسک» خبر داد.
در رزمایش هفته آینده کشتی های دو کشور به طور مشترک در نبرد با زیردریایی و عملیات شبیه سازی نجات خدمه یک زیر دریایی شرکت خواهند کرد.
چین و روسیه در پنج سال گذشته هر سال رزمایش های دریایی مشترکی انجام داده اند.

منبع: ایرنا
.

منبع :

آغاز رزمایش مشترک روسیه - بلاروس و نگرانی ناتو گردآوری توسط بخش خبرگزاری بولتن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات