قطع کمک های مالی پارلمان اروپا به ترکیه -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد قطع کمک های مالی پارلمان اروپا به ترکیه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

قطع کمک های مالی پارلمان اروپا به ترکیه
,پارلمان اروپا،ترکیه,[categoriy]

آکاایران: قطع کمک های مالی پارلمان اروپا به ترکیه

آکاایران: به گزارش بولتن نیوز، اتحادیه اروپا روز شنبه در جریان تصویب برنامه بودجه سال 20188، کمک‌های مالی به ترکیه را به خاطر آنچه که عدم پایبندی آنکارا به دموکراسی و نقض حقوق بشر عنوان شد، قطع کرد.

به گزارش آکاایران: به نوشته خبرگزاری فرانسه، تصمیم قطع کمک‌های مالی به ترکیه – که مربوط به فرایند تعلیق شده عضویت آن در اتحادیه اروپا است – به پیشنهاد «آنگلا مرکل»‌ صدراعظم آلمان درپی واقع پس از کودتای نافرجام 15 جولای 20166 گرفته شد.

نمایندگان و اعضای پارلمان اروپا در جلسه روز شنبه موافقت کردند 105 میلیون یوو از «پرداخت پیش از عضویت» را کاهش داده و 70 میلیون یورو کمک اضافی که قبلا وعده داده شود را تعلیق کنند.

دولت ترکیه به دستور «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور، ضمن اعمال حالت فوق‌العاده در ترکیه، بیش از 50هزار نفر را بازداشت و حدود 150 هزار نفر را از مشاغل دولتی اخراج کرده است.

ترکیه سازمان «فتح‌الله گولن» اپوزسیون آمریکا نشین را عامل کودتا می‌داند و موج بازداشت افراد مرتبط با این سازمان هنوز هم ادامه دارد.

 

منبع: العالم
.

منبع :

قطع کمک های مالی پارلمان اروپا به ترکیه گردآوری توسط بخش خبرگزاری بولتن سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات