.

تبریز شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تبریز شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: به گزارش بانکی دات آی آر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، در اجلاس کارشناسان ارشد نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی که روز سه شنبه در شهر نیامی پایتخت جمهوری نیجر برگزار شد، شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شد.

 

به گزارش آکاایران: انتخاب شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی از سال 2015 و به پیشنهاد سازمان کنفرانس اسلامی معروف به سازمان همکاری کشورهای اسلامی کلید خورد. این سازمان که با 57 کشور، دومین سازمان بین دولتی پس از سازمان ملل متحد است، از تمامی کشورهای عضو درخواست کرد به منظور معرفی شهرهای نمونه گردشگری جهان اسلام، یکی از شهرهای خود را به عنوان نماینده آن کشور معرفی کنند که دو شهر تبریز و یزد با توجه به ظرفیت ها و شرایط مد نظر این سازمان به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران معرفی شدند.

 

پیش از این شهرهای قدس و قونیه به ترتیب به عنوان شهرهای نمونه گردشگری سال های 2015 و 2016 انتخاب شده بود و اجلاس اخیر کارشناسان ارشد گردشگری این سازمان شهرهای مدینه منوره و تبریز به عنوان شهرهای نمونه گردشگری برای سال های 2017 و 2018 برگزیده شدند.

 

بر اساس آمار، رشد گردشگری داخلی تبریز در سال گذشته 25 درصد و رشد گردشگری خارجی این شهر 35 درصد بوده و وجود آثار تاریخی فرهنگی اسلامی، میزان توسعه یافتگی زیرساخت ها و وجود روستاهای هدف گردشگری از جمله شاخص های انتخاب این شهر به عنوان شهر نمونه گردشگری اعلام شده است.

 

شهر تبریز پیش از این هم در مهرماه امسال با هنر فرش خود در عرصه جهانی درخشید و «شهر جهانی بافت فرش» شد.

 

این عناوین علاوه بر افتخار فرهنگی معنوی و معرفی و پررنگ شدن نام تبریز و ایران در جهان و بین کشورهای اسلامی، پیامدهای مثبت مستقیم و غیرمستقیم در رونق گردشگری و به دنبال آن رونق اقتصادی کشورمان به ویژه شهر تبریز دارد.

.

منبع :

تبریز شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد

تبریز شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد گردآوری توسط بخش بانکی سایت آکاایران
تبلیغات