مصوبه جدید سرویس های اینترنت پرسرعت غیرحجمی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مصوبه جدید سرویس های اینترنت پرسرعت غیرحجمی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون  گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود مصوبه نوین سرویس های اینترنت پرسرعت غیر حجمی را منتشر کرد.

 

به گزارش آکاایران: در مورد اینترنت حجمی و غیرحجمی ذکر این نکته لازم است که چنانچه مشترک بر روی سرویس های حجمی قرار داشته باشد سرعت دسترسی به اینترنت او ممکن است بسته به توان خط تلفنش کمتر از سرعت اسمی سرویس باشد. سرویس های غیرحجمی هم محدودیت خاص خود را دارند اما موضوع اصلی آنها تفکیک استفاده از آی پی های داخلی با خارج است. نکته بسیار مهم درباره سرویس های غیر حجمی این است که ارائه دهنده باید سرعت اسمی عنوان شده در نام طرح را تا رسیدن به محدودیت مشخص به مشتری ارائه کند.

 

آذری جهرمی نوشت:

 

مصوبه نوین سرویس های پرسرعت غیرحجمی مطابق جدول فوق است. ذکر چند نکته ضروری است:

 

۱) این تعرفه سرویسهای غیرحجمی مبتنی بر یک مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) بنا شده و سقف مصرف منصفانه در بین ۱۸ شرکت فعال در ارائه سرویس به رقابت گذاشته خواهد شد. شرکتها موظفند جزئیات مصرف منصفانه خود را به اطلاع مشترکین برسانند. طبیعتا فضای رقابتی به نفع مصرف کننده نهایی فراهم است.

 

۲) این سرویس حجمی نیست و در صورت عدول یک مشترک از مصرف عادلانه، شرکتها موظف به ارائه سرویس در حداقل سرعت پایه(صد و بیست و هشت کیلو بیت در ثانیه)تا پایان دوره ماهانه خواهند بود.

 

۳) در مصرف منصفانه ترافیک داخلی بایستی حداقل دو برابر ترافیک بین الملل لحاظ می شود.

 

۴) تاریخ اجرای این مصوبه قبل از دهم آذرماه خواهد بود.

 

۵) تاکید مجدد می شود که این تعرفه صرفا برای دسترسی ثابت است. از همه عزیزانی که با اشتراک نظرات ما را در تدوین و تصویب این نظام نوین تعرفه یاری کردند تشکر می کنم. اطلاعات بیشتر را امروز سازمان تنظیم مقررات به اطلاع عموم مردم شریف کشورمان خواهند رساند.

 

مصوبه جدید سرویس های اینترنت پرسرعت غیرحجمی
,اینترنت، رسانه، مجازی، فضا، فناوری، اطلاعات، آذری، جهرمی، اینستاگرام، تلگرام، ترافیک، غیرحجمی، حجمی، تعرفه,[categoriy]

آکاایران: مصوبه نوین سرویس های اینترنت پرسرعت غیرحجمی

.

منبع :

مصوبه جدید سرویس های اینترنت پرسرعت غیرحجمی گردآوری توسط بخش بانکی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات