.

اظهارات تند وزیرخارجه بحرین درباره ایران -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اظهارات تند وزیرخارجه بحرین درباره ایران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۸
گروه بین الملل: وزیر خارجه بحرین گفت: ملت ایران از فقر و بدبختی و اعدام‎ها در ملا عام رنج می برد. ایران از تعدادی از گروه‎های تروریستی مانند حزب الله لبنان و حوثی های یمن حمایت می‎کند.
«خالد بن احمد آل خلیفه» در ابتدای سخنرانی امشب خود در مجمع عمومی سازمان ملل از نقش آمریکا در سازمان ملل تمجید کرد و گفت: از تلاش‌های ترامپ برای اصلاح ساختار سازمان ملل تقدیر و تشکر می‎کنیم. وی در ادامه افزود: قطر از اقدامات تروریستی برنامه ریزی شده در بحرین حمایت می‌‏کند. دوحه اگر تمایل به گفت‎و‎گو دارد، باید به درخواست های عادلانه ما پایبند باشد. وی افزود: رژیم‌هایی که دائما به دنبال تخریب و آشوب هستند، ابزارهای تخریب هستند. ایران اینطور است و مردم این کشور از سرکوب، بدبختی و فقر رنج می‌برند. زندگی مردم ایران ده‌ها سال به عقب بازگردانده شده است.

منابع مردم این کشور صرف خشونت و تضعیف ثبات منطقه‌ای شده است، تا خواست‌های هژمونیک و توسعه‌طلبانه این کشور از طریق سپاه پاسداران در منطقه پیاده شود. بسیاری از کشورهای منطقه از جمله بحرین، عربستان، عراق و دیگران از اقدامات ایران دچار خسارت شده‌اند. سخنرانی رئیس‌جمهور ترامپ در مجمع عمومی به درستی اقدامات رژیم سرکش ایران را که موجب تضعیف صلح و ثبات منطقه شده، محکوم کرد. جهان باید در برابر این کشور ایستاده و ایران را به توقف اقداماتش وادار کند. داشتن روابط عادی با ایران نیازمند این است که این کشور از خواست‌های هژمونیک و دخالت در امور دیگران دست بردارد. همچنین از ایران می‌خواهیم که به اشغال جزایر سه‌گانه پایان دهد.

به گزارش آکاایران: خالد بن احمد آل خلیفه تصریح کرد: اگر قطر در گفت‌و‌گو جدی است، باید به مطالبات وارد در بیانیه نشست قاهره در جولای گذشته پایبند باشد. وزیر خارجه بحرین گفت: ملت ایران از فقر و بدبختی و اعدام‎ها در ملا عام رنج می برد. ایران از تعدادی از گروه‎های تروریستی مانند حزب‌الله لبنان و حوثی‌های یمن حمایت می‎کند.

وی افزود: روابط خوب با ایران مستلزم این است که تهران دست از دخالت های خود در امور منطقه و حمایت از تروریست‎ها بردارد. جهان باید در برابر ایران بایستد و این کشور را به توقف اقداماتش وادار کند. وی درباره تحولات سوریه گفته که بحران سوریه باید بر مبنای توافقات ژنو حل شود و ما خواستار اجرای این توافقات هستیم. خالد بن احمد آل خلیفه گفت: مساله فلسطین مساله اشغالگری است که باید پایان پیدا کند. ما از اقدامی که گروه‌‏های فلسطینی برای پایان دادن به اختلافات و درگیری‏‎ها می‎انجامد، استقبال می‏‌کنیم. وزیر خارجه بحرین گفت: مقابله با کشورهای سرکشی که در منطقه ناامنی ایجاد و در امور دیگران دخالت و از تروریسم حمایت می‏کنند، وظیفه جامعه جهانی است.
.

منبع :

اظهارات تند وزیرخارجه بحرین درباره ایران

اظهارات تند وزیرخارجه بحرین درباره ایران گردآوری توسط بخش خبرگزاری بهار سایت آکاایران
تبلیغات