کاخ سفید: امیدواریم عراق، داعش را نابود کند و ایران را به عقب براند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کاخ سفید: امیدواریم عراق، داعش را نابود کند و ایران را به عقب براند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

کاخ سفید: امیدواریم عراق، داعش را نابود کند و ایران را به عقب براند
,[categoriy]

آکاایران: کاخ سفید: امیدواریم عراق، داعش را نابود کند و ایران را به عقب براند

آکاایران: سخنگوی کاخ سفید می گوید منظور ترامپ از تهدید کره شمالی به نابودی کلی، اعلان جنگ علیه این کشور نبوده است و اگر کسی چنین حرفی بزند، حرف مزخرفی زده است.

به گزارش فارس، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید امشب به سخنان اخیر «ری یونگ هو» وزیر خارجه کره شمالی در خصوص اعلان جنگ آمریکا به کره، پاسخ داد.

وزیر خارجه کره شمالی امروز در یک کنفرانس خبری در نیویورک گفته بود که سخنان «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل، اعلان جنگ آشکار به کشورش است. ترامپ در سازمان ملل گفته بود که در صورت نیاز، کره شمالی را به کلی نابود خواهد کرد.

سارا سندرز در کنفرانس خبری امشب کاخ سفید، ادعای وزیر کره ای را رد کرد و گفت: «ما علیه کسی اعلان جنگ نکرده ایم. اگر کسی چنین بگوید، حرف مزخرفی زده است.»

وزیر خارجه کره شمالی همچنین گفته بود که پیونگ یانگ با توجه به اعلان جنگ واشنگتن، از این به بعد، هدف قرار دادن هواپیماهای آمریکا را در هر جایی حق خود می داند. دو روز پیش چند بمب افکن راهبردی بی-1 بر فراز آب های آزاد در نزدیکی ساحل شرقی کره شمالی پرواز کرده بودند؛ پروازی که پنتاگون آن را نشانه قدرت آمریکا و در دسترس بودن گزینه نظامی خواند.

سخنگوی کاخ سفید به این تهدید هم پاسخ داد و گفت: «مناسب نیست که هواپیماهای یک کشور در آب های آزاد هدف قرار بگیرد. ما در پی خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره به روشی مسالمت آمیز هستیم.»

سندرز در خصوص همه پرسی جدایی اقلیم کردستان از عراق هم موضعی مبهم گرفت.

وی در این خصوص گفت: «امیدواریم عراق متحد، داعش را نابود کند و ایران را به عقب براند.»
.

منبع :

کاخ سفید: امیدواریم عراق، داعش را نابود کند و ایران را به عقب براند گردآوری توسط بخش عصر ایران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات