عربستان: اسناد جدیدی برای محکومیت قطر در دست داریم -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد عربستان: اسناد جدیدی برای محکومیت قطر در دست داریم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

عربستان: اسناد جدیدی برای محکومیت قطر در دست داریم
,[categoriy]

آکاایران: عربستان: اسناد جدیدی برای محکومیت قطر در دست داریم

آکاایران: وزیر امورخارجه عربستان روز پنجشنبه بار دیگر با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم و دخالت در امور کشورهای دیگر گفت: شواهد و اسنادی جدیدی برای محکوم کردن قطر در اختیار داریم.

به گزارش ایرنا، "عادل الجبیر" در حاشیه نشستی در نیویورک تصریح کرد: بحران قطر باید از طریق شورای همکاری حل شود.

وی با بیان اینکه قطر باید دست از حمایت از تروریسم بردارد و افراط گرایی، تحریک و دخالت در امور کشورهای دیگر را متوقف کند افزود، ما شواهدی در محکومیت قطر در اختیار داریم.

الجبیر تصریح کرد: دوحه باید به اصل مبارزه با تروریسم پایبند باشد.

شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر نیز در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفت، حفظ صلح اولویت سیاست خارجی ماست.

وی تصریح کرد: جهان از نبود نظامی برای اجرای قوانین بین المللی رنج می برد و چهار کشور عربی محاصره کننده قطر (عربستان، امارات، مصر و بحرین) سعی در تحت الحمایگی قطر دارند.

وی گفت: این چهار کشور هیچ ادله و سندی برای متهم کردن قطر ارایه نکردند.

وی در سخنان خود خواستار گفت و گو با این کشورها فاقد تعیین پیش شرط و احترام به حاکمیت این کشور شد.

عربستان، امارات، بحرین و مصر روز پنجم ژوئن گذشته (15 خرداد96 ) با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم، ونزدیکی به ایران، روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند.

وزارت امورخارجه قطر با رد همه این اتهامات تاکید کرد که این سه کشور با همکاری مصر، به دنبال تحمیل قیمومیت خود بر تصمیمات ملی دوحه هستند. 
.

منبع :

عربستان: اسناد جدیدی برای محکومیت قطر در دست داریم گردآوری توسط بخش عصر ایران سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات