وزیر کار: توان ساماندهی بازار 300 میلیون نفری را داریم -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد وزیر کار: توان ساماندهی بازار 300 میلیون نفری را داریم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان گفت: بازار ایران تنها شامل جمعیت هشتاد میلیونی کشور نمی شود و ما می توانیم روابط اقتصادی خود را با ٣٠٠ میلیون نفر در خارج از ایران نیز سامان دهیم.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست تخصصی با کارآفرینان و صاحبان صنایع آلمان گفت: سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی از بزرگترین صندوق های داخل ایران هستند؛ بزرگ ترین مزیت این شرکت ها این است که مبتنی بر بنگاه داری خصوصی اداره می شوند اما دولت نیز آنها را تحت حمایت خود قرار می دهد.

وی اضافه کرد: گرچه شرکت های آلمانی حاضر در این نشست، خصوصی هستند اما حالت هایی که در صندوق های ما وجود دارد، باعث شده است تا ما امروز از جانب دولت میزبان شما باشیم تا بتوانیم با شرکت های آلمانی ارتباط وسیع تر و مستقیم تری پیدا کنیم.

ربیعی در ادامه به زمینه های نفت و گاز و پتروشیمی، انرژی، فولاد، معدن، ساختمان، بانکداری، دارو، مواد غذایی، IT و ITC، گردشگری و حمل ونقل، به عنوان برخی زمینه های فعالیت شرکت های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد.

ربیعی ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که من سکاندار آن هستم، وظایف مهمی برعهده دارد. این وزارتخانه در حوزه های رفاه، فقرزدایی، گسترش تامین اجتماعی، گسترش تعاونی ها، گسترش سمن ها، استقرار نظام بیمه ای و حمایتی و بازنشستگی، ایجاد اشتغال های خرد، متوسط و کلان و همچنین مهارت آموزی به ایرانیان، وظایف مهم خود را عملی می کند.

وی با اشاره به سهم ١٠ درصدی صندوق های زیر مجموعه این وزارتخانه در بازار سهام ایران گفت که یکی از وظایف وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسهیل کردن ارتباط بین شرکت های آلمانی و ایرانی در همه حوزه ها است.

وزیر کار در پایان صحبت های خود ضمن اشاره به پیوندهای فرهنگی میان آلمان و ایران، ابراز امیدواری کرد، در دولت دوازدهم حجم سرمایه گذاری میان این دو کشور افزایش یابد.

.

منبع :

وزیر کار: توان ساماندهی بازار 300 میلیون نفری را داریم

وزیر کار: توان ساماندهی بازار 300 میلیون نفری را داریم گردآوری توسط بخش عصر ایران سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات