معاون رئیس جمهور عراق: عربستان به تنهایی نمی تواند جلوی نفوذ ایران را بگیرد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد معاون رئیس جمهور عراق: عربستان به تنهایی نمی تواند جلوی نفوذ ایران را بگیرد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

معاون رئیس جمهور عراق: عربستان به تنهایی نمی تواند جلوی نفوذ ایران را بگیرد
,عربستان،ایران,[categoriy]

آکاایران: معاون رئیس جمهور عراق: عربستان به تنهایی نمی تواند جلوی نفوذ ایران را بگیرد

آکاایران: معاون رئیس جمهور عراق در گفت وگو با یک شبکه عربی ضمن متهم کردن ایران به دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه مدعی شد که عربستان به تنهایی نمی تواند نفوذ ایران در منطقه را متوقف کند.
به گزارش ایسنا، ایاد علاوی، معاون رئیس جمهور عراق در گفت وگو با برنامه بلاقیود که از شبکه بی بی سی عربی پخش می شود،  گفت: ما هیچ ائتلافی با جریان مقتدی صدر تشکیل ندادیم اما معتقدیم که این جریان شیعی به تفکرات ما نزدیکتر است و ما از این جریان می خواهیم که روابطش با تمام کشورهای عربی را گسترش دهد و روابطش تنها با ایران نباشد و موضع خود نسبت به ایران را به طور علنی و رسانه ای اعلام کند.
به گزارش آکاایران: وی در پاسخ به این سوال که آیا دعوت عربستان از متقدی صدر و دیگر مقامات به منظور متوقف کردن نفوذ ایران است؟ مدعی شد: امیدوارم که این گونه نباشد اما به نظر من عربستان به تنهایی نمی تواند جلوی نفوذ ایران را بگیرد و این امر نیازمند متحد شدن کشورهای عربی و به خصوص مصر و همچنین شورای همکاری (خیلج فارس) که این روزها دچار بحران شده است، می باشد و ما از هرگونه تلاش عربی برای متوقف کردن نفوذ ایران در منطقه استقبال می کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که برخلاف اخبار منتشر شده عمار الحکیم اعلام کرد که هیچگونه دعوتی از عربستان نداشته است آیا عربستان از شما دعوت کرد تا به آنجا بروید؟ گفت: خیر، تاکنون هیچ دعوتی دریافت نکرده ام اما من این برادران را تشویق می کنم که به عربستان و دیگر کشورهای عربی و به خصوص مصر بروند.
 معاون رئیس جمهور عراق در حالی ایران را به دخالت در امور کشورهای منطقه متهم می کند که مقامات کشورمان همواره تاکید می کنند که حضور ایران در برخی کشورهای منطقه مستشاری است و مقامات عراق و سوری بارها اعلام کردند که حضور ایران در کشورهای ما به خواست خودمان و در چارچوب برنامه دولت های خودمان است.
.

منبع :

معاون رئیس جمهور عراق: عربستان به تنهایی نمی تواند جلوی نفوذ ایران را بگیرد گردآوری توسط بخش عصر ایران سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات