.

ورود روحانی به مجلس/ سلطانی فر وزیر بدون مخالف/ موافقین وزیر پیشنهادی ورزش: سلطانی فر در ورزش نگاه سیاسی ندارد و عدالت محوری سرلوحه کارش است/ مخالف نداشتن سلطانی فر خود گواهی بر مدیریت قوی اوست - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ورود روحانی به مجلس/ سلطانی فر وزیر بدون مخالف/ موافقین وزیر پیشنهادی ورزش: سلطانی فر در ورزش نگاه سیاسی ندارد و عدالت محوری سرلوحه کارش است/ مخالف نداشتن سلطانی فر خود گواهی بر مدیریت قوی اوست ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: ورود روحانی به مجلس/ سلطانی فر وزیر فاقد مخالف/ موافقین وزیر پیشنهادی ورزش: سلطانی فر در ورزش نگاه سیاسی ندارد و عدالت محوری سرلوحه کارش است/ مخالف نداشتن سلطانی فر خود گواهی بر مدیریت قوی اوست

آکاایران جلسه علنی نوبت صبح مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم در حال برگزاری است.
به گزارش عصر ایران-  جلسه علنی (یک شنبه 29 مرداد) مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است.
به گزارش آکاایران مجلس شورای اسلامی پس از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بهداشت و درمان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و دادگستری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشور و نفت وارد بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو  و ورزش شدند.
نمایندگان مجلس امروز نظر خود را در مورد وزرای دولت بعد از سخنرانی رییس جمهور اعلام می کنند.
*خبرهای نوین
10:06- حسن روحانی برای دفاع از وزرای پیشنهادی وارد مجلس شد.
10:00- سلطانی فر به عنوان آخرین وزیر برای دفاع از برنامه های خود پشت تریبون قرار گرفت. لاریجانی خطاب به او گفت به چهره تان می آید که می خواهید ده دقیقه صحبت کنید.
9:55- قربانی به عنوان آخرین موافق پشت تریبون در جلسات بررسی صلاحیت وزرای روحانی قرار گرفت.
-متاسفانه نگاه به این وزارتخانه فقط ورزشی است در حالیکه باید به عنوان یک نهاد فرهنگی و متولی امور و ساماندهی جوانان به آن نگاه کرد.
-چه کسی باید چنین وزارتخانه ای را مدیریت کند؟ آقای سلطانی فر در مدت کمتر از 9 ماه ارتباط خوبی با نمایندگان داشت و از جمله وزاری میدانی این دوره بود. توانست آرامش را به حوزه ورزش بازگرداند ورزشی که نگاه به آن سیاسی بود.
-توجه به بانوان یعنی ایجاد یک معاونت در وزاتخانه در این 9 ماه در برنامه های ایشان بود. برنامه هایی که ارائه دادند منطبق بر سند چشم انداز، برنامه ششم و سیاست های کلی است.
-مناسب سازی خدمات با وضعیت جانبازان از جمله برنامه های ایشان است. در حوزه جوانان ایجاد نهضت فراگیر ملی برای ترویج ازدواج آسان و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی هم از برنامه های ایشان است.
9:43- محمد قمی به عنوان موافق وزیر پیشنهادی پشت تریبون قرار گرفت.
9:38- قرجه طیار به عنوان موافق وزیر پشت تریبون قرار گرفت. از او از زمان باقی مانده برومندی استفاده می کند.
-ایشان از ابتدای انقلاب تاکنون در مسیر سیر مستقیم انقلاب بوده و ذره ای  از این مسیر فاصله نگرفته.
-ایشان شخصی با ظرفیت فوق العاده بالای تعاملی و عدالت گریست. نگاه ویژه ایشان به ورزش استان ها بخصوص استان های محروم و مرز بوده است.
-در همین مدت کوتاه دوره حضور ایشان شاهد حاکمیت روح آرامش بخشی بر ورزش کشور بودیم. در سایه همین آرامش تیم ملی ایران توانست برای اولین بار قبل از پایان رقابت های مقدماتی به جام جهانی صعود کند.
9:30- برومندی به عنوان نماینده موافق پشت تریبون قرار گرفت.
-سلطانی فر، فردی با هوش، با برنامه و خوش اخلاق است. تعامل خوبی هم با مجلس دارد. او 20 سال در سمت های مختلف و استان های مختلف خدمت کرده است. در همین وزارت خانه وقتی هنوز به صورت تربیت بدنی اداره می شد معاون بوده اند. ایجاد زیرساخت های خوب و گردشگری در دوران مدیریتی ایشان بود. همینکه مخالف ندارند نشان از مدیریت قوی ایشان است.
-در دوران وزارت قبلی خود در حوزه ورزش توازن اجرا کردند و در برنامه ششم توسعه که سند بالادستی است کمک کردند و تصمیمات موثری در حوزه ورزش گرفته شد. وضعیت نابسامان فدراسیون ها را سامان دادند. مطالبات ورزشکاران را پرداخت کردند. توجه به پیشکسوتان و توجه به ورزش زنان با حفظ شئون اسلامی، توجه به ثمن ها، اتمام پروژه های نیمه تمام از تهم اقدامات ایشان بوده است. برنامه های ایشان در راستای پاسخ به نیازها و حل مشکلات جوانان تنظیم شده است.
9:30- سلطانی فر بنا بر اعلام لاریجانی مخالفی ندارد.
9:29- بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش در دستور کار مجلس قرار گرفت.
9:22- نمایندگان در حال دادن تذکر هستند.
8:51- حبیب الله بی طرف وزیر پیشنهادی نیرو در حال دفاع از برنامه های خود است.
-نظام متعهد به مردم است به مردم خدمت کرده. اینها را نباید نادیده گرفت.
-نماینده مخالفی گفت برای وزیر شدن به گفتار خلاف قانون متوسل می شوم: آنهایی که مرا می شناسند می دانند برای هیچ پست و مقامی متوسل به خلاف قانوند نشدم. برای آخرت خودم ارزش بالایی قائلم. هرگز خلاف قانون نکرده ام و نخواهم کرد.
-نماینده مخالف دیگری درباره شرکت هایی گفتند که بنده در آنها مسئولیت دارم. خب قبل از اینکه بنده مسئولیتی داشته باشم بالاخره باید جایی ایفای نقش بکنم. الان فقط عضو هیات مدیره مولد نیروی جهرم هستم و در صورتیکه امروز رای اعتماد بیاورم از آن سمت استعفا خواهم داد.
-همه به خوبی واقف هستیم که امروزه مسئله آب یک دغدغه جدی در آستانه بحران است. منابع آب تجدید پذیر کشور از 120 میلیارد مترمکعب کاهش پیدا کرده به این ترتیب بخش هایی از سرزمین ایران وارد شرایط آبی شده اند.
- 62 درصد از مساحت کل کشور از مرز تنش آبی عبور کرده و 54 درصد متاسفانه وارد شرایط تنش آبی شده است.
-رودخانه ها و قنوات و چاه ها و تالاب ها خشکیده، دشت ها نشست زمین داشته و فرو چاله ها بروز کرده اند. اما متاسفانه مصرف بی رویه آب همچنان ادامه دارد.
-100 میلیارد متر مکعب مصرف آب روزانه داریم که  درصد از 40 درصد از منابع سطحی تامین می شود و 60 درصد از منابع زیرزمینی. منابع زیر زمینی که تامین کننده بخش عمده آب کشور هستند، دچار مشکلات عدیده شده است.
-اگر چه در سال های قبل با سرمایه گذاری دولت کارهای قابل توجهی صورت گرفته و آب رسانی شده است باید بگوییم ما امروز در آستانه بحران قرار داریم و باید عاقلانه اندیشه کنیم و مجدانه تلاش کنیم. باید بتوانیم کشور را از این مرحله عبور بدهیم.
-راهکار اساسی برای خروج از بحران چیست؟ راهکار اساسی بهبود و اصلاح و ارتقای مدیریت در بخش آب کشور است. در سال های گذشته سیاست مدیریتی وزارت نیرو مهار حداکثری از روانآب های کشور بود. سال 89 به این نتیجه رسیدیم مدیریت یکجانبه و تامین پاسخگو نیست.
-ایران کشوری است که با توجه به شرایط اقلیمی، کمبود و پراکندگی بارش، توزیع نامتوازن بارش در پهنه سرزمین شرایط خاصی دارد. این فعالیت آغاز شده و امروز شاهد وجود 169 سد مخزنی بزرگ، 200 متوسط و 220 سد مخزنی کوچک هستیم.
-این 600 سد نعمتی برای تامین آب شرب و جزو افتخارات ماست. صنعتگران ما زحمات زیادی کشیدند. هرکار خوبی نقاط ضعفی هم دارد. باید به خاطر مشکلات جزیی برای 10 سد، عملکرد خوب این 600 سد را نادیده بگریم؟ ما در ایران یک مورد هم خسارت جهت شکستن سد سکسته نداشته ایم. اما در آمریکا، برزیل ، هند و .. این اتفاق افتاده است.
-برخی در مورد سد سیوند گفته اند که آثار باستانی را تخریب کند. اما تراز سد سیوند تا آثار باستانی پاسارگاد 35 متر فاصله دارد. با تلاش 15 گروه کاوشگری مسائل شناسایی شده است. سد 15 خرداد اقدام بزرگ ایران برای تامین آب شهر قم است. مشکلاتی هم دارد اما این سد کار میکند و قابل بهره برداری است. یا به کمک زرینه رود  آب تبریز، آذرشهر سقز و میاندوآب تامین میشود. ملت ایران باید به خود ببالد که چنین مهندسان و مدیرانی دارند.
-همانگونه که در برنامه هایم گفته ام، تعهد نسبت به مطالبات مردم، به کارگیری استعداد خود در مسئولیت، رعایت اخلاق حرفه ای و تعهدات دینی و تقدم منافع ملی بر منافع بخشی، گروهی رعایت حقوق شهروندی، صداقت و صراحت در برخورد با مردم و نماینگان مجلس، داشتن روحیه انقلابی همراه با انتقاد پذیری، پاسخگو کردن واحدهای زیر مجمعه به مردم، تلاش برای شفافیت و مقابله با فساد اداری، رعایت شایسته سالاری در انتخاب مدیریت ها همیشه در اولویت کارهای من است. برای انتخاب یک مدیر من همیشه به سه "ب" توجه داشته ام: بداند، بخواهد، بتواند.
-من پاسخگوی دوره مدیریتی خود هستم و عملکرد دوره گذشته در حیطه وظایف من نیست. مشارکت در تامین آب و برق را علاوه بر خدمت بی منت جزو ذخایر اخروی خود می دانم.
8:42- امیری به عنوان نماینده موافق پشت تریبون قرار گرفت. او از زمان باقی مانده علیجانی استفاده می کند.
-ایشان فردی اجرایی و انقلابی و متخصص است. با رانت بالا نیامده است. در مورد عملکردشان بر اساس آمار از وزرای موفق نیرو در بعد از انقلاب بوده است.
-در زمان بیطرف ارتباط برون مرزی کشور تکمیل شود. تعادل تولید و مصرف برق بوجود آمد. خاموشی های خسته کننده زمان ایشان قطع شد. از بخش خصوصی برق خریده شد.
-امروز کشور هم کابل ساز شده و هم صادر می کند. در بازدید مقام معظم رهبری از مپنا تاکید کردند که ما ششمین توربین ساز دنیا شده ایم.
-بنده که 5 دوره پیوسته در مجلس هستم یادم هست نمایندگان برای گرفتن بودجه چه تلاشی می کردند. لذا نباید تغییرات آب و هوایی و مشکلات همسایه ها را در این باره به گردن آقای بیطرف انداخت.
-آب خیلی زودتر از آنچه که فکر می کردیم مشکل ساز شد و دیر بجنبیم امنیتی می شود.
8:34- علیجانی به عنوان نماینده موافق پشت تریبون قرار گرفت.
-گاه به آب نباید سیاسی، قومی و استانی باشد بلکه باید با نگاه ملی به این مسئله نگاه کنیم
- در کشور بحران آب داریم اما بحران بزرگتر، بحران مدیریت آب است
- بی طرف می تواند بحران آب را به خوبی مدیریت کند، در زمان هشت سال مسئولیت وی در وزارت نیرو، زیرساخت های خوبی در این زمینه ساخته شد
- بی طرف از چالش های وزارت نیرو مطلع است و برای آنها برنامه دارد
- در سراسر کشور با وجود بیابان های وسیع، استفاده از انرژی های خورشیدی می تواند بسیار کارآمد باشد
- برنامه های ارائه شده بی طرف نشان دهنده تسلط او بر اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه است
- در برنامه های او موردی مبنی بر مغایرت با اسناد بالادستی یافت نشد.
8:26- قوامی به عنوان مخالف بعدی پشت تریبون قرار گرفت.
هادی قوامی مخالف بیطرف( نیرو):
قبل از انقلاب آمریکایی ها برای ساخت سد گتوند تحقیق کرده بودند اما در دوران وزارت شما، محل ساخت این سد 14 کیلومتر تغییر کرد، بر چه مبنایی این کار انجام شد؟ نتیجه ساخت این سد تبدیل آب شیرین به آب شور بود.
-مخالفت من با بی طرف به دلیل مسئله آب است. شما در دولت اصلاحات هشت سال وزیر نیرو بودید. ما، دولت اصلاحات را به دلیل شاخص های اقتصادی با ثبات ترین دولت بعد از انقلاب میدانیم. اما در همین مدت شما دچار خطای تشخیص در سرمایه گذاری شدید شما باید از سیاستهای دیپلماسی استفاده می کردید و وقتی که سدهای ترکیه ایجاد شد مخالفت می کردید، سدهایی که موجب ریزگردها و خشک شدن دجله و فرات شده است.
-گفته می شود که ما به اندازه 9 میلیارد آب های سطحی را مهار کردیم. الان حجم آب جمع شده کجاست؟ سد گتوند که آمریکایی ها ایجاد کرده بودند، اما کارشناسان شما آن را جا به جا کردید و بعد آب لین سد از آب دریا هم شورتر است. شما صادقانه بگویید که مقصر بودیید. در نقاط مختلف ایران هم سدهایی ایجاد شده که بی فایده بوده اند. 
-در چهار سال پیش رو چه کاری میخواهید بکنید که مشکلات ساختاری از بین رود؟ تلنولوژی قنات و این میراث بیش از 2500 ساله باید حفظ شود. چاه عمیق ها امروز مشکلات زیادی ایجاد کرده اند. امروز بین استانها تنش ایجاد شده که باید حل شود.
8:19- بعد از قرائت دستور کار مجلس و قرآن، موسوی بیوگی به عنوان مخالف وزیر نیرو پشت تریبون قرار گرفت.
-به دلیل اتخاذ سیاست های غلط در زمینه آب در دولت های نهم و دهم، این موضوع به یک تنش سیاسی و امنیتی تبدیل شد و به دولت یازدهم هم ادامه پیدا کرد، اگر سدی در این دوران ساخته شده برای حل آن باید راهی اندیشیده شود
-آنچه در برنامه بی طرف دیدم، راهی برای حل مشکلات آب و برق کشور دیده نشده است
-آقای بیطرف! 80 درصد سطح آب های زیر زمینی یزد مورد استفاده قرار گرفته است، در این شرایط برای تامین حق آبه زیست محیطی چه برنامه ای دارید؟
-صادقانه بگویید در موضوع مهم سد گتوند چه می خواهید بکنید و باید برنامه دقیق را مطرح کنید. سدهایی که در دوران قبلی وزارت شما احداث شده همه با مشکل مواجه است. حتما مسائلی را بین استان ها این نوع سد ها و سیاست هایی که شما دارید ایجاد می کند
-بعد از این عملکرد در چهارسال پیش رو چه کار مهمی باید انجام دهید که مشکل آب حل شود. ما نتوانستیم قنات ها را حفظ کنیم همه از بین رفته.
ارسال به تلگرام
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
گزارش خطا
0
.

منبع :

ورود روحانی به مجلس/ سلطانی فر وزیر بدون مخالف/ موافقین وزیر پیشنهادی ورزش: سلطانی فر در ورزش نگاه سیاسی ندارد و عدالت محوری سرلوحه کارش است/ مخالف نداشتن سلطانی فر خود گواهی بر مدیریت قوی اوست گردآوری توسط بخش عصر ایران سایت آکاایران
تبلیغات