.

کل تهران را بگردیم یک پیاده رو استاندارد پیدا نمی کنیم -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کل تهران را بگردیم یک پیاده رو استاندارد پیدا نمی کنیم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: کل تهران را بگردیم یک پیاده رو استاندارد پیدا نمی کنیم

عصر خودرو- عضو شورای شهر تهران گفت: در تمام شهر تهران یک پیاده رو پیدا نمی شود که استاندارد باشد، چراکه اصول شهرسازی به درستی رعایت نشده است.

کل تهران را بگردیم یک پیاده رو استاندارد پیدا نمی کنیم
,کل،تهران،را،بگردیم،یک،پیاده،رو،استاندارد،پیدا،نمی کنیم,[categoriy]

آکاایران: کل تهران را بگردیم یک پیاده رو استاندارد پیدا نمی کنیم

نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳:۰۰

  به گزارش آکاایران:  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ،محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در رابطه با وضعیت نابسامان پیاده روها در سطح شهر تهران اظهار کرد: متاسفانه مشکلات تهران یکی دوتا نیست و این هم یکی از آن مشکلات است.

  رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با اشاره به موانع موجود در پیاده‌روها افزود: کنده کاری در پیاده روها، انجام کارهای عمرانی و ایجاد چاله و عبور موتورسواران در پیاده روها از جمله مشکلات پیاده روها در سطح شهر تهران است.

  وی اضافه کرد: وقتی اصول شهرسازی رعایت نشود، این معضلات به وجود می‌آید. در تمام شهر یک پیاده رو پیدا نمی‌شود که استاندارد باشد، لذا این موضوع مصداق شعر «خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می‌رود دیوار کج» است.

  علیخانی با بیان اینکه نجفی شهردار تهران هم در صحبت هایش بارها به اشکالات شهرسازی و به خصوص نامناسب بودن معابر برای افراد پیاده اشاره کرده است، افزود: رفع موانع در پیاده روها جزء برنامه های اساسی مدیریت شهری نوین است و شهرداری‌های مناطق موظف شده‌اند که پیاده‌روها را بازسازی کنند و در اعتبارات خود بخشی را برای این موضوع قرار دهند.

  وی با بیان اینکه نباید هر کسی به سلیقه خود از یک نوع سنگ فرش یا موزاییک در پیاده روها استفاده کند، تصریح کرد: باید برنامه ای تنظیم شود که بر اساس آن از سنگ فرش‌هایی با کیفیت، منظم، یک دست و یک رنگ برای پیاده‌روها استفاده شود.

  علیخانی با اشاره به معضل ورود موتورسیکلت ها به پیاده روها ادامه داد: باید با ایجاد موانعی در پیاده‌روها از ورود و مزاحمت موتورسیکلت‎ها ممانعت به عمل آید، البته این کار در دستور کار شورا قرار دارد.

  رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با تاکید بر رفع موانع و چاله‌های موجود در بسیاری از پیاده روها افزود: علاوه بر مردم عادی و سالمندان، افراد روشن دل نیز از این چاله ها و موانع در پیاده روها رنج می برند که باید به این موضوع نیز توجه ویژه شود.

  .

  منبع :

  کل تهران را بگردیم یک پیاده رو استاندارد پیدا نمی کنیم گردآوری توسط بخش عصر خودرو ، آخرین اخبار خودرو سایت آکاایران
  تبلیغات