فناوری جدید استفاده از خودروهای هیدروژنی را همه گیر می کند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد فناوری جدید استفاده از خودروهای هیدروژنی را همه گیر می کند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: فناوری نوین استفاده از خودروهای هیدروژنی را همه گیر می کند

عصر خودرو- علیرغم تلاش برای افزایش استفاده از خودروهای سبز، اتومبیل های مصرف کننده سوخت های هیدروژنی چندان با استقبال مواجه نشده اند.

فناوری جدید استفاده از خودروهای هیدروژنی را همه گیر می کند
,فناوری،نوین،استفاده،از،خودروهای،هیدروژنی،را،همه،گیر،می،کند,[categoriy]

آکاایران: فناوری نوین استفاده از خودروهای هیدروژنی را همه گیر می کند

نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴:۰۰

  به گزارش آکاایران: به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، احتمال انفجار این نوع خودروها به علت مصرف هیدروژن و گران بودن این فناوری از جمله عواملی است که موجب می شود خرید اتومبیل های هیدروژن سوز هنوز چندان مقرون به صرفه نباشد.

  دانشمندان اسپانیایی و نروژی با همکاری یکدیگر روش جدیدی را برای تبدیل گاز متان به هیدروژن ابداع کرده اند. در جریان فرایند تقریبا هیچ انرژی از دست نمی رود و لذا می توان انتظار داشت استفاده از آن به افزایش چشمگیر استفاده از خودروهای مذکور بینجامد.

  فرایند تولید هیدروژن نوین اصلاح بخار یا steam reforming نام دارد که پیشرفته تر از روش های قبلی است. در روش فعلی، بخار در دمای 700 تا 1000 درجه سلیسیوس با متان یا گاز طبیعی تحت فشار بسیار بالا و در حضور کاتالیست هایی مانند نیکل یا پلاتینیوم واکنش نشان می دهد.

  در نتیجه این واکنش هیدروژن، آب و دی اکسید کربن تولید می شود. اما تنها 65 تا 75 درصد از انرژی متان به هیدروژن مبدل می شود. تولید حجم زیادی گاز خطرناک دی اکسید کربن مشکل دیگر روش مذکور است.

  در روش نوین از پوسته هایی از جنس سرامیک نیز استفاده شده و در نتیجه هیدروژن تهیه شده از گاز طبیعی تقریبا فاقد هدررفتن انرژی تولید می گردد. در پوسته یادشده علاوه بر سرامیک از باریم، زیرکونیا، یتریوم و برخی عناصر دیگر هم استفاده شده و برای بهبود فرایند ولتاژ الکتریسیته هم به محیط واکنش تزریق می شود.

  هیدروژن به دست آمده از این طریق خالص و فشرده شده بوده و لذا فاقد تغییر خاصی در خودروها قابل استفاده است. حداکثر میزان هدررفت انرژی در این روش 12 درصد اعلام شده است.

  .

  منبع :

  فناوری جدید استفاده از خودروهای هیدروژنی را همه گیر می کند گردآوری توسط بخش عصر خودرو ، آخرین اخبار خودرو سایت آکاایران

  اخبار اکاایران

  تبلیغات