.

رونمایی چین از مخوف ترین پهپاد جنگی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رونمایی چین از مخوف ترین پهپاد جنگی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: نیروی هوایی ارتش چین به تازگی از پهپاد جنگی رونمایی کرده که قدرت حمل دو تن بمب دارد و همچنین می توان در جنگ‎های هوایی از آن به عنوان یک تانک هوایی استفاده کرد.

رونمایی چین از مخوف ترین پهپاد جنگی
,چین,ارتش چین ,پهپاد جنگی,[categoriy]

آکاایران: رونمایی چین از مخوف ترین پهپاد جنگی

به گزارش افکارنیوز،

 نیروی هوایی ارتش چین از پیشرفته‌ترین پهپاد پنهانکار خود رونمایی کرد که قابلیت حمل دو تن بمب را دارد.

 

به گزارش آکاایران: بنا به گزارش پایگاه «دیلی‌میل» این پهپاد پنهانکار که «شمشیر تیز» نام دارد توانسته جایزه مقام دوم پیشرفت‎های فنی و علمی سال چین را از آن خود کند و نخستین پهپاد از این نوع است که خارج از اعضای سازمان ناتو ساخته می‌شود.

,چین,ارتش چین ,پهپاد جنگی,[categoriy]

 

گفته می‌شود «شمشیر تیز» تا سال 2019 به منظور مأموریتهای شناسایی و ردگیری کشتی‌های خارجی و همچنین برای اهداف جنگی در دسترس نیروی هوایی ارتش چین قرار می‌گیرد.

,چین,ارتش چین ,پهپاد جنگی,[categoriy]

 

به گفته گزارش «دیلی‌میل» از آنجایی که برنامه‌های ساخت پهپادهای پنهانکار دولت چین کاملا مخفی و محرمانه است، اطلاعات و تصاویرچندانی از این پهپاد پیشرفته رادارگریز و بسیار پیشرفته منتشر نشده است.

,چین,ارتش چین ,پهپاد جنگی,[categoriy]

 

این هواپیمای فاقد سرنشین که چینی ها به آن نام «لیجیان» (Lijian) نیز داده‎اند، یک موفقیت بزرگ فنی برای صنعت هوایی این کشور به شمار می آید. هواپیمای فاقد سرنشین لیجیان درست مانند بمب افکن های «بی-۲» و پهپادهای فاقد سرنشین «ایکس-۴۷ بی» از بدنه ای متشکل از دو بال ساخته شده که به همین دلیل بدنه ی آن اصطکاک کمتری با امواج راداری داشته و شناسایی آن بسیار مشکل خواهد بود.

,چین,ارتش چین ,پهپاد جنگی,[categoriy]

 

در بدنه پهپاد پنهانکار «لیجیان» دو محفظه جداگانه وجود دارد که ظرفیت حمل دو تن بمب را دارد. طول این هواپیما ۱۰ متر و عرض بال های آن ۱۴ متر است.

,چین,ارتش چین ,پهپاد جنگی,[categoriy]

 

«دیلی‌میل» به نقل از کارشناسان نظامی افزود: این پهپاد پنهانکار پیشرفته چین را می‌توان در مأموریتهای جنگی برای هدف قرار دادن اهداف با ارتفاع بسیار بالا به کار برد یا از آن به عنوان یک تانک هوایی در جنگها استفاده کرد. البته کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه نیز پهپادهایی با قابلیت‎های پهپاد «لیجیان» دارند.

.

منبع :

رونمایی چین از مخوف ترین پهپاد جنگی گردآوری توسط بخش خبرگزاری افکار سایت آکاایران
تبلیغات