دیدار نیکی هیلی و آمانو در وین درباره توافق هسته ای ایران -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دیدار نیکی هیلی و آمانو در وین درباره توافق هسته ای ایران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: نمایندگی آمریکا در سازمان ملل پس از پایان دیدار نیکی هیلی با یوکیا آمانو در وین، بیانیه ای صادر کرد.

,آمانو ,برجام,ترامپ,[categoriy]

آکاایران: دیدار نیکی هیلی و آمانو در وین درباره توافق هسته ای ایران

به گزارش افکارنیوز،

 نمایندگی آمریکا در سازمان ملل پس از پایان دیدار نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل با یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین نوشت: نماینده آمریکا در سازمان ملل امروز با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار کرد.

در این بیانیه آمده است: خانم هیلی پیام حمایت قوی آمریکا از ماموریت آژانس را منتقل کرده و بیان داشته است که این آژانس یک نهاد  قوی و معتبر در راستای منافع امنیت ملی آمریکا می‌باشد. این بیانیه افزود: او همچنین از تخصص فنی آژانس ، اعتبار حرفه ای آن و جدی بودن در نظارت و راستی آزمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایران تمجید کرد. 
 
در این بیانیه اعلام شد: نیکی هیلی و مدیرکل آژانس در مورد نگرانی درباره تضمین پایبندی ایران به تعهداتش گفتگو کردند؛ با توجه به اینکه گزارش‌های آژانس صرفا می تواند در مورد تاسیسات هسته‌ای که به آنها دسترسی دارد، صادق باشد.
 
در این بیانیه ادعا شده است: آنها همچنین در مورد اهمیت جلوگیری از بهره برداری ایران از ابهامات موجود در توافق هسته ای بحث کردند.
 
در پایان این بیانیه آمده است : خانم هیلی مجددا بر اراده آمریکا برای تضمین تامین منابع مورد نیاز آژانس بین المللی انرژی اتمی برای راستی‌آزمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایران تاکید کرد.
 
دیدار نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل با یوکیا آمانو و دیگر مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که بعدازظهر امروز چهارشنبه در مقر آژانس در وین پشت درهای بسته آغاز شده  بود،  عصر امروز پس از سه ساعت پایان یافت.

 

.

منبع :

دیدار نیکی هیلی و آمانو در وین درباره توافق هسته ای ایران گردآوری توسط بخش خبرگزاری افکار سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات