ترامپ صلاحیت تصمیم گیری درباره برجام را ندارد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ترامپ صلاحیت تصمیم گیری درباره برجام را ندارد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مقام پیشین سازمان سیا با تأکید بر اینکه دونالد ترامپ فاقد هیچ آگاهی و اطلاعاتی درباره برجام نتیجه گیری می کند گفت که سازمانهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا بهتر می توانند درباره پایبندی ایران به برجام تصمیم گیری کنند.

,سازمان سیا,برجام,ترامپ,[categoriy]

آکاایران: ترامپ صلاحیت تصمیم گیری درباره برجام را ندارد

به گزارش افکارنیوز،

دیوید کوهن معاون پیشین سازمان سیا آمریکا با اشاره به تصمیم ترامپ به لغو توافق هسته‌‌ای با ایران گفت: نتیجه‌گیری و تصمیم دونالد ترامپ درباره برجام فاقد پشتوانه اطلاعاتی درست عجیب و گیج‌کنند‌ه است.

به گزارش آکاایران: دیوید کوهن در گفتگو با «فرید زکریا» مجری سرشناس «سی‌ان‌ان» در اعتراض به تهدیدهای دونالد ترامپ به لغو برجام افزود: کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی ما که دسترسی به همه نوع اطلاعاتی اعم از مخفی و آشکار درباره برجام از جمله گزارشهای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دارند، در مناسب‌ترین جایگاهی هستند که می‌توانند میزان پایبندی ایران به مفاد برجام را ارزیابی کنند.

وی همچنین با اشاره به تلاشهای ترامپ برای لغو توافق هسته‌ای با ایران و هشدار نسبت به عدم همراهی دیگر طرفها در لغو برجام گفت که حتی اگر آمریکا شواهد کافی در خصوص عدم پایبندی ایران به مفاد برجام را ارائه دهد، جامعه جهانی آمریکا را در تحریم علیه ایران همراهی نخواهد کرد.

 

این مقام امنیتی پیشین آمریکا ضمن تأکید بر اینکه چین و روسیه و حتی متحدان اروپایی آمریکا در اعمال تحریمهای شدید علیه ایران همراه نخواهند بود ااظهار کرد: در صورت لغو یک‌جانبه برجام، ایران نیز دیگر خود را ملزم به پایبندی به مفاد توافق هسته‌ای نمی‌داند و به احتمال زیاد سانتریفیوژهای بیشتر ی را به چرخ درخواهد آورد.

 

.

منبع :

ترامپ صلاحیت تصمیم گیری درباره برجام را ندارد گردآوری توسط بخش خبرگزاری افکار سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات