خواب کمتر از ۶ ساعت موجب بروز اختلال شناختی حاد می شود -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خواب کمتر از ۶ ساعت موجب بروز اختلال شناختی حاد می شود ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: محققان اروپایی دریافتند خواب شبانه کمتر از ۶ ساعت به اندازه مصرف الکل به مغز آسیب می زند و موجب بروز اختلال شناختی حاد می شود.

خواب کمتر از ۶ ساعت موجب بروز اختلال شناختی حاد می شود
,اختلال ,خواب شبانه,معز,[categoriy]

آکاایران: خواب کمتر از ۶ ساعت موجب بروز اختلال شناختی حاد می شود

به گزارش افکارنیوز،

نتیجه تازه‌ترین تحقیقات نشان داده است خواب کمتر از 6 ساعت می‌تواند بیش از هر عامل دیگری به مغز آسیب بزند.

به گزارش آکاایران: بر اساس مطالعات انجام شده، کمبود خواب بیشترین تأثیر خود را در مغز می‌گذارد و عواقب نگران کننده‌ای به جای می‌گذارد که زمینه بیماری‌های متعدد را فراهم می‌کند.

محققان دریافتند که محرومیت از خواب با اختلال شناختی حاد مرتبط است، همچنین محرومیت از خواب باعث افزایش چاقی، افسردگی، حمله قلبی و سکته مغزی می‌شود.

طبق یک مطالعه نوین نگران کننده، خواب شبانه کمتر از 6 ساعت، اگر به عادت تبدیل شود، در دراز مدت می‌تواند مشابه آسیب‌های مصرف الکل را در مغز ایجاد کند.

تحقیقات نوین نشان می‌دهد، اثرات کمبود خواب، بسیار مخرب‌تر از آنچه که قبلا تصور می‌شد، است؛ کارشناسان این بیماری را مدرن می‌دانند.

طبق مطالعه صورت گرفته، خواب هورمون‌های گرسنگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد لذا خوابیدن نقش مهمی در تنظیم هورمون‌هایی دارد که بر گرسنگی تأثیر می‌گذارند، به همین دلیل محرومیت از خواب باعث افزایش اشتها و در نهایت منجر به چاقی می‌شود، ضمن اینکه محرومیت از خواب یکی از عوامل مهم بروز آلزایمر است.

 

.

منبع :

خواب کمتر از ۶ ساعت موجب بروز اختلال شناختی حاد می شود گردآوری توسط بخش خبرگزاری افکار سایت آکاایران
تبلیغات