تالابی زیبا در مازندران -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تالابی زیبا در مازندران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: فلامینگوها نوار مرزی درست کرده اند؛ نواری سفید و نارنجی درست وسط تالاب میانکاله. آفتاب بر سر تالاب که پهن می شود، فلامینگوها با قوها و مرغابی ها همصدا می شوند و عقاب ها و باکلان ها، با همنوازی شان، سمفونی عجیبی می سازند؛ سمفونی پرندگان مهاجر. پائیز هر سال، هزاران پرنده مهاجر، پس از ساعت ها باز و بسته کردن بال ها، خودشان را به تالاب می رسانند تا زمستان گرم تری را تجربه کنند.

تالابی زیبا در مازندران
,تالاب,طبیعت,مازندران ,[categoriy]

آکاایران: تالابی دلپذیر در مازندران

به گزارش افکارنیوز،

پرندگانی چون فلامینگو، پلیکان سفید، پلیکان خاکستری، قو کوچک، قوی گنگ، قوی فریادکش، اردک سرسفید، غاز پیشانی سفید کوچک، مرگوس بزرگ، سنقرتالابی، عقاب دریایی دم سفید و پرندگان خشکی همانند قرقاول خزری، دراج و زنبورخوار، سنقر خاکستری و دلیجه می‌توان در این تالاب مشاهد کرد. «میانکاله» زیباترین تالاب استان مازندران، تالابی که بخشی از شبه‌جزیره میانکاله است و در حوالی آشوراده قرار دارد. این تالاب اولین تالاب بین‌المللی ثبت‌شده در فهرست کنوانسیون مربوط به تالاب‌های بین‌المللی است.
طلوعِ تالاب، نظاره‌گر فلامینگوهای باوقاری است که شانه به شانۀ هم به صف ایستاده‌اند و سایه‌هایشان پابه‌پای آنها روی ساحل حرکت می‌کنند. کمی آن‌سوتر، مرغابی‌های سیاه و باکلان‌ها، مثل لکه‌های سیاه اما زیبایی روی آبیِ تالاب جابه‌جا می‌شوند. عقاب‌ها هم از قافله جا نمانده‌اند. آنها مدام بال‌های بزرگ و پهنشان را تکان می‌کنند و به سرکشی، عرض تالاب را بالا و پایین می‌روند. قوهای سپید نیز در گوشه‌ای، خرامان، شناورند. در جوار این تصویر رؤیایی، درختان انار و تمشک و ازگیل جای گرفته‌اند. آنها جان‌پناه و خوراک خرگوش‌ها، گرازها، گرگ‌ها، روباه‌ها و اسب‌های وحشی و قرقاول‌ها هستند. تالاب میانکاله با مساحتی ۱۰۰ هزار هکتاری، پناهگاه حیات وحش و مناظری کم‌نظیر است؛ تالابی که با حضور بیش از ۴۰ گونه پرنده، از قبیل پرندگانی چون فلامینگو، پلیکان سفید، پلیکان خاکستری، قو کوچک، قوی گنگ، قوی فریادکش، اردک سرسفید، غاز پیشانی سفید کوچک، مرگوس بزرگ، سنقرتالابی، عقاب دریایی دم سفید و پرندگان خشکی همانند قرقاول خزری، دراج و زنبورخوار، سنقر خاکستری و دلیجه، که سرشار از زندگی است.

,تالاب,طبیعت,مازندران ,[categoriy]

,تالاب,طبیعت,مازندران ,[categoriy]

,تالاب,طبیعت,مازندران ,[categoriy]

,تالاب,طبیعت,مازندران ,[categoriy]

,تالاب,طبیعت,مازندران ,[categoriy]

,تالاب,طبیعت,مازندران ,[categoriy]

 

.

منبع :

تالابی زیبا در مازندران گردآوری توسط بخش خبرگزاری افکار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات